RTX 2060 SUPER GPU Kullanımı Sorunu

sofaly

Hectopat
Daha fazla  
Oyunlarda GPU değeri %40 civarında kullanılmakta. İnternette test videolarında neredeyse aynı sistemde aynı oyunda %97 kullanılırken bende %40 kullanıyor. Bazı oyunların arayüzünde %98 kullanıyor fakat oyunun içine girince tekrardan düşüyor. Ekran kartı işlemci uyumuna baktığımda darboğaz olmadığını gördüm. Sıcaklık değerleri 60'ın üstüne çıkmıyor. Nedeni ne olabilir? Ekran kartında teknik bir porblem mi var acaba? Tüm ürünleri yeni satın aldım.

Sistem:
RTX 2060 Super Ventus 8 GB OC.
Ryzen 5 2600.
B450M S2H.
8 GB 3000MHz RAM.

Merhaba, oyun ayarlarından Fps yi sabitlemiş isen grafik kartının tam çalışmasına gerek olmaz. %40 çalıştığında istenen fps yi veriyor demektir. Fps yi devre dışı bırakırsan o zaman devamlı %100 de verebildiği kadarını sürekli vermeye çalışır. Ama bu da yüksek güç tüketimi demek olur.

RAM yetersiz tamam da başka bir sorun var gibi, bende 8 GB kullanıyordum GPU kullanımı düşmüyordu, bazı oyunlarda 80'lere düştüğünü görüyordum ama asla sendeki gibi bir problem yoktu.
Oyun HDD'ye mi yüklü?

RAM yetersiz tamam da başka bir sorun var gibi, bende 8 GB kullanıyordum GPU kullanımı düşmüyordu, bazı oyunlarda 80'lere düştüğünü görüyordum ama asla sendeki gibi bir problem yoktu.
Oyun HDD'ye mi yüklü?

Battlefield 1 gibi çoğu oyuna baktığınız zaman önerilen sistem gereksinimlerinde 16 GB RAM yazar, ayarları yükseğe aldığı zaman 8 GB RAM yetersiz geliceği için sistem kendini frenler ve GPU kullanımı düşmeye başlar, donanımsal olarak arkadaşın tek sorunu bu.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer FPS sabitlenmiş ise de olur. Mesela sistem 60 FPS almak için atıyorum %30 GPU kullanır ama 150 FPS almak için belki %99 kullanır.

Aynen bu da bir olasılık.

Ama sizin dediğiniz RAM sorunu da olabilir hangi oyunda oynuyorsunuz peki dostum?
Grafik ayarlarınız ne?
Çözünürlük ne?
Bunları belirtin ki yardımcı olalım.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı