RTX 2060 Super hangi modeli alınmalı?

Örneğin bende üst segment takıntısı var. 2070 Dual default fanlı bir kart alacağıma RTX 2060 SUPER'i ROG veya TwinFrozen soğutma kit'i ile alırdım. Zaten oynadığım oyunlar competitive FPS, 300 FPS alacağıma 290 FPS alırım, Hertz'imi tamamlıyor ve üstüne kare hızı hayli hayli bindiriyor. Düzeyinin en yüksek modelini almayı tercih ederim. Bu benim şahsi kullanım felsefem. Görünüşe önem veriyorum ve benim için hiçbir performans farkı olmuyor. Zaten 1080p kullanıyorum.

Örneğin bende üst segment takıntısı var. 2070 Dual default fanlı bir kart alacağıma RTX 2060 SUPER'i ROG veya TwinFrozen soğutma kit'i ile alırdım. Zaten oynadığım oyunlar competitive FPS, 300 FPS alacağıma 290 FPS alırım, Hertz'imi tamamlıyor ve üstüne kare hızı hayli hayli bindiriyor. Düzeyinin en yüksek modelini almayı tercih ederim. Bu benim şahsi kullanım felsefem. Görünüşe önem veriyorum ve benim için hiçbir performans farkı olmuyor. Zaten 1080p kullanıyorum.
Görünüş yanında üreticiler bu kartların teknik detaylarına ve malzeme kalitelerine de önem veriyordur. Bu tabii ki şahsi düşüncem fakat arada fiyat farklarının olması düşüncemi doğrular nitelikte. Herkes High-End tercih etmek ister. 1. Sınıf üretilen bir ürün varken kimse 2. 3. sınıfı almak istemez. Burada bütçeye göre tercih durumu ortaya çıkıyor. Bir yerde ben de sizinle aynı düşüncedeyim zaten dediğim gibi %3-5 gibi performans farkından ziyade ürünü aldıktan sonraki destek kısmı ve ürünün ömrü de benim için çok önemli.

2070 Super'in Dual Evo modelinde ROG serisindeki fanlar kullanılmış, eskisi gibi kötü bir seri değil, ben de Dual serisine çok sıcak bakmazdım ama biraz araştırdığımda kötü bir kart olmadığını anladım, kaldı ki 2060 Super'in üst modellerinin fiyatına 2070 değil 2070 Super alınıyor, bu kartlar şuan her oyunda çok yakın FPS verir ama 2-3 sene sonra aralarındaki performans farkı daha farkedilir olacaktır. Yine de para sizin tercih sizin.

Üst mesajdaki 2070 Super Windforce modelini tavsiye ederim.

2070 Super'in Dual Evo modelinde ROG serisindeki fanlar kullanılmış, eskisi gibi kötü bir seri değil, ben de Dual serisine çok sıcak bakmazdım ama biraz araştırdığımda kötü bir kart olmadığını anladım, kaldı ki 2060 Super'in üst modellerinin fiyatına 2070 değil 2070 Super alınıyor, bu kartlar şuan her oyunda çok yakın FPS verir ama 2-3 sene sonra aralarındaki performans farkı daha farkedilir olacaktır. Yine de para sizin tercih sizin.

Üst mesajdaki 2070 Super Windforce modelini tavsiye ederim.
Ben satın alma felsefemi söyledim, elimdeki donanımları sık sık değiştiririm zaten. RTX 2060 SUPER oyunlarda boğulmaya başladığında satıp yeni model bir kart alırım. Yani şu güne dek böyle yaptım. Yalnızca FPS oyunu oynadığım için bende hiçbir fark oluşmuyor. COD: MW gibi üst düzey bir oyunda bile 150-160 FPS barajını rahatlıkla geçip 144Hz'i yırtılmadan yakalıyorum gibi şeyler. Ne demek istediğimi idrak etmişsindir, maksimum 1080p temelli FPS oyunları oynayınca en güzel soğutma sistemli kartı, cam bilgisayar kasanın ardında görmek istiyor insan. :)
Bütçe 4500 TL bandında ise bunu tavsiye ederim.
Hepsinden daha iyi.

Bu kart güzel, bir tanıdığım kullanıyor.

Bütçe 4500 TL bandında ise bunu tavsiye ederim.
Hepsinden daha iyi.

Bu kart kafamı inanılmaz karıştırdı. MSI konusunda ısrarcıydım fakat şuan aşırı çelişki içerisindeyim. İndirimi biterse üzüleceğim belli ki. Fakat youtube ve internetteki diğer sitelerde bu kartla ilgili aşırı ses çıkardığı ve coil whine muhabbetinin oldukça belirgin olduğunu ve sık görüldüğünü gördüm. Ha bir de n11 linkindeki satıcı hiç güven vermedi açıkçası :D
Konudan sapmak gibi olmasın ama 1080p 144Hz bir monitöre sahibim bu kart fazla gibi değil mi sanki bana
Bu arada kasamın PSU'su 650W 80+
Gigabyte'ın kartı minimum 650W istiyor. Tercihlerimin arasına onu da koyarken bir de PSU masrafı çıkmasın sonra :D

Son düzenleme:
Bu kart kafamı inanılmaz karıştırdı. MSI konusunda ısrarcıydım fakat şuan aşırı çelişki içerisindeyim. İndirimi biterse üzüleceğim belli ki. Fakat youtube ve internetteki diğer sitelerde bu kartla ilgili aşırı ses çıkardığı ve coil whine muhabbetinin oldukça belirgin olduğunu ve sık görüldüğünü gördüm. Ha bir de n11 linkindeki satıcı hiç güven vermedi açıkçası :D
Konudan sapmak gibi olmasın ama 1080p 144Hz bir monitöre sahibim bu kart fazla gibi değil mi sanki bana
Bu arada kasamın PSU'su 650W 80+
Gigabyte'ın kartı minimum 650W istiyor. Tercihlerimin arasına onu da koyarken bir de PSU masrafı çıkmasın sonra :D

imzanızda bu ürünü paylaştığınız için konuyu tekrar hortlatıyorum :)
aldınız mı bu ürünü memnun musunuz?

imzanızda bu ürünü paylaştığınız için konuyu tekrar hortlatıyorum :)
aldınız mı bu ürünü memnun musunuz?
Gigabyte aldım canavar gibi çıktı kart maşallahı var. Coil whine konusunda korkum vardı benim, öyle rahatsız edici bir ses de gelmiyor. Fanları da ses yapmıyor gayet stabil çalışıyor. Kısacası baya memnunum tavsiye ederim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı