RTX 2060 Super marka ve uyumlu anakart önerisi

lucasdn123

Femtopat
Herkese merhabalar dostlar. @Recep Baltaş sana da merhaba abim.
Uzatmadan konuya gireyim, sistem topluyorum ve ekran kartı ile anakart hariç her şeyi belirledim.
Sizden de bu meselede yardım istiyorum.
Sistem özellikleri:
  • Kasa: Dark Guardian 4x12cm RGB LED fanlı cam yan panelli USB 3.0 bilgisayar kasası (dkchguardıan) [PSU dahil değil]
  • Anakart: Anakartı Wi-Fi özellikli ve 3600MHz RAM'leri tam performansta çalıştıracak F/P bir anakart istiyorum [ASUS PRİME B550M-A (Wİ-Fİ) gibi.]
  • CPU: AMD Ryzen 5 3600X (3.8GHz)
  • SSD: Samsung 970 Evo Plus MZ-V7S500BW 500GB 3500/3300MB/s NVMe M.2 SSD disk.
  • RAM: Corsair Vengeance RGB Pro 16 GB (2x8GB) DDR4 3600MHz CL18 (Dual kit)
  • HDD: Seagate Barracuda 1TB 3.5" 7200RPM 64MB cache SATA 3 sabit disk ST1000DM010.
  • PSU: Cooler Master MWE 80Plus 550W aktif PFC 120mm fanlı güç kaynağı (f/p olarak öneriniz varsa lütfen belirtin)
Sistem özellikleri bu şekilde, sizden ricam bana RTX 2060 Super model bir ekran kartı önerisi (ASUS, MSI vs.)
  • Ve bu ekran kartıyla uyumlu olup 3600MHz RAM'leri çalıştıracak bir anakart.
  • Son olarak da dilerseniz PSU önerilerine de açığım.

Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:

Bütçe?

Bunlara bakabilirsin ama o RAM'i ve kasayı önermem.

Ekran kartı almadıysan da bundan al.

Hocam Galax hiç kullanmadım o yüzden pek sıcak bakmıyorum açıkcası ve RAM'lerde ne gibi bir sıkıntı var acaba?
Bu arada ilk önerdiğiniz PSU 5000₺ civarında :)

Bütçe?

Bunlara bakabilirsin ama o RAM'i ve kasayı önermem.

Ekran kartı almadıysan da bundan al.

Galax mükemmel bir markadır. Galax alın.

RAM ve kasa önerilerim bunlardır:

ASRock anakart pek önermem. Geçen gün Linus'un videosuna denk geldim, adamın patlayan NAS sunucusununun anakartı ASRock idi...

RTX 2060 Super yerine de paranı dolar yatıysan RTX 3060 Ti bekle derim. Eli kulağında...

İlla da RTX 2060 Super dersen Gaming X veya STRIX alabilirsin.

ASRock anakart pek önermem. Geçen gün Linus'un videosuna denk geldim, adamın patlayan nas sunucusununun anakartı ASRock idi...

RTX 2060 Super yerine de paranı dolar yatıysan RTX 3060 Ti bekle derim. Eli kulağında...

İlla da RTX 2060 Super dersen Gaming X veya STRIX alabilirsin.

Çok teşekkür ederim abi 😊 Duruma göre dediğini yapacağım.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı