RTX 2060 Super ve AMD Ryzen 7 2700X sıcaklık sorunu

Addy Pertgine

Centipat
Daha fazla  
Öncelikle herkese hayırlı akşamlar dilerim.
Bilen arkadaşlara bir sorum olacaktı. RTX 2060 Super ve AMD Ryzen 7 2700X sıcaklık değerlerini boşta ekleyeceğim. Yükteki hallerini de (oyun üzeri PES 2020 ile bakıldı. Call of Duty Modern Warfare ile de bakınca ekleyeceğim.) Paylaşayım. Kullandığım kasa ise Dark Guardian 4x12cm (önde 3 fan, mesh kasa. Arkada da egzoz fan. İşlemci üzerinde ise Wraith Prism Cooler Master vardır.
Öncelikle PES 2020 girer girmez ekran kartı 70-74 derece arası geziyor fakat 2 saati geçen oyun deneyiminde aynı ısıda sabit.
İşlemci ise 60-64 bu aralarda geziyor. Yine dediğim gibi sabit kalıyor.
Kasam şu an yer sıkıntısından masanın üstünde duruyor. Hemen 20 cm bile yok önünde ise doğalgaz sobası bulunuyor. (bunu bazı arkadaşlar kasanın konumunu soruyor bu yüzden paylaşıyorum.)
İşlemciyi yaklaşık 1.5-2 ay önce kryonaut thermal grızzly ile yeniledim. (buradaki arkadaşların tavsiyesi ile aldım, çok teşekkür ediyorum. Fiyatı yüksek olmasına rağmen gözle görülür fark yaratmadı.)
Termal macunu ortasına biraz sıkıp kenarlara çok kalın veya çok ince olmadan yayarak sağladım.
Son olarak atacağım boşta hızlar düşük değer ile yükseğin arasında fark olması BIOS üzerinden fan ayarlarında bu şekilde geldi. Az değere düşüyor, hızla ısınıyor yine aşağı indiriyor. Fan sesine göre 4 saniyede 39'a indiriyor, yaklaşık 3 saniyede de yine o yüksek değere dönüyor.
Sizce sıcaklık değerleri normal midir?
İşlemci fanının ayarlarını değiştirmeli miyim?

Dosya Ekleri

• 1.png
    1.png
    102,2 KB · Görüntüleme: 27
  • 2.png
    2.png
    122,7 KB · Görüntüleme: 18

Yeni konular

Geri
Yukarı