RTX 2060 TUF ısınma ve ses problemleri

Wex Calint

Centipat
Daha fazla  
Elimde TUF RTX 2060 OC ekran kartı var. Witcher oynarken 84 dereceyi görüyor. Bayağı sesli oluyor normal olarak. Garantiye versem kabul edip para iadesi yaparlar mı ya da süreç nasıl işler? Bilen bilir bu ses insanı canını çok sıkıyor. TUF 2060 zaten sıkıntılı.

20191105_194501.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Elimde TUF RTX 2060 OC ekran kartı var. Witcher oynarken 84 dereceyi görüyor. Bayağı sesli oluyor normal olarak. Garantiye versem kabul edip para iadesi yaparlar mı ya da süreç nasıl işler? Bilen bilir bu ses insanı canını çok sıkıyor. TUF 2060 zaten sıkıntılı.

Eki Görüntüle 456130
Nereden aldınız kartı? Ve kaç gün oldu? Prosedürler okuyun satıcı sitede. Belki 15 günde cayma hakkın olabilir.

Eki Görüntüle 456130
Sesli olması kişiye göre değişebilir. Objektif yorum yapabilmemiz için fan değerlerini de OSD'de gösterin.

Tavsiyem iade etmeniz yönünde Tuf sıkıntılı bir model, ısınma ve ses sorunları sıklıkla karşılaşılabilen bir durum.

Hocam aynı sorun bende vardı. rx580 ile 84 derece de oynuyordum. Daha sonra burda bazı arkadaşlar yardımcı oldu. Meğersem yeni aldığım bilgisayarımın egzoz fanları ters takılmış. Kasanın üstünde ki fanları ters çevirip montajladım. Bir anda 73 dereceye düştü yükte. Kasanın havalandırmalarını kontrol et belki de sorun ekran kartında değildir. Yanda cam kapak varsa çıkartıp bir test et.

Tuf 1660 ti kullanıyorum. Benimki de böyle ısınıyordu. Asus müşteri hizmetlerini aradığımda üst düzey modeller bunlar bir şey olmaz normali böyle dediler, ama isterseniz garantiye gönderin bakalım dediler.
Ben undervolt yaptım 79 derecede sabit kullanıyorum. İmzamda yazıyor 0.868V ama frekansı hatırlayamıyorum şu an 😃 Öyle yaptığımda fan sesi epey düştü. Undervolt işini araştırın biraz.
Veya soğutma bloguna takılı vidanın üstündeki stikeri bozmadan çıkarıp soğutma blogunu yenileyebilirseniz hem garantiden feragat etmemiş olursunuz, hem de sorun kökünden çözülmüş olur. Aslında arızalı bir r9 390 bulacaksın, soğutma bloğunu takıp fanları da akasa viper yapacaksın 30 dereceyi geçmez o kart 120w bir şey sonuçta 😃

2060 gibi düşük güç tüketen bir kartın 80'leri geçmesi anormal durum. TUF serisi 5700 modellerinde de en kötü soğutmaya sahip model seçildi sanırım 2000 serisinde de bu ünvanı devam ettiriyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı