RTX 2060 ve AMD Ryzen 5 3600X ne kadar PSU ister?

MVCROS

Centipat
Arkadaşlar herkese merhaba. Gaming kasa topluyorum biraz araştırdım PSU konusunu fakat kaç Watt ister çözemedim bilen birilerinden yardım almak istiyorum.
Malzemeler: NVIDIA GeForce 2060 Gaming Z.
AMD Ryzen 5 3600X.
5 Adet fan.
1 Adet HDD.
1 Adet M.2 SATA SSD.
2 Adet 3000 MHz 8 GB RAM.

Son düzenleyen: Moderatör:
Güç kaynağı ihtiyacını hesaplayan siteler var. Tek tek hangi porttan ne kullanmak istediğinizi sorup ona göre size tavsiye veriyor. Bence işlemci ve ekran kartınızın peek watt değerlerine bakıp ona göre 50-100 watt daha yüksek 80+ sertifikalı ürün seçmelisiniz.

Siz en az 750w bir PSU alın yeterli olacaktır.
En az 750W mı? Adam 2060 SLI dememiş hocam.
650W 80Plus ideal o sistem için.
PSU çok zorlanmasın diye 650W 80 Plus yoksa 550W bir PSU bile yeter.
PSU alırken CoolerMaster, FSP, Thermaltake, Gigabyte, Seasonic, Corsair gibi markalardan şaşmayın.
Yani Frisby, Rampage, Gamepower(Zaten bu forumda kendileri patlayıcı sınıfına giriyor)falan sakın.

İlerde hızlı upgrade yapmayacaksanız 550W-650W idealdir. Fazla PSU'yu önermenin mantığı yoktur. Sadece ilerde upgrade yapılacaksa önden yeterli kalması için alınabilir. Gereksiz paranızı çarçur etmeyin.

En az 750W mı? Adam 2060 SLI dememiş hocam.
650W 80Plus ideal o sistem için.
PSU çok zorlanmasın diye 650W 80 Plus yoksa 550W bir PSU bile yeter.
PSU alırken CoolerMaster, FSP, Thermaltake, Gigabyte, Seasonic, Corsair gibi markalardan şaşmayın.
Yani Frisby, Rampage, Gamepower falan sakın.
Hocam açıkcası almak istediğim hani planladığım PSU Corsair VS550 80Plus'dı, sanırsam yetersiz kalır 600 watt a çekmeli miyim yoksa alacağım yeterli olur mu sizce ?

Yeni konular

Geri
Yukarı