RTX 2060 ve R7 2700X sistem oyunlarda donuyor

Pagisa

Decapat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Merhaba, bir buçuk yıl önce İtopya'dan aldığım bilgisayarım ilk günden beri oyunlarda kilitleniyor, özellikle oyunu ilk açtığım anlarda. LoL, Valorant, Rainbow, War Thunder, World of Warcraft gibi birçok oyunda bu sorunu yaşıyorum. Bazı oyunlarda sorun kendiliğinden düzelirken BF5 gibi birkaç oyunda ise düzelmiyor. Bazen oyun açılırken menüde donup kapanıyor bazen ise donmadan saatlerce oynayabiliyorum. Donduğu zaman da crash dosyası olarak. Mdmp dosyaları oluşturuyor, bilgisi olan varsa crashdump dosyalarını paylaşabilirim. Tüm parçalara yapılacak her testi yaptım, driverlar ve Windows Update tamamen güncel. Teknik servise de götürdüm, sorunun SSD'de olduğunu söyleyip değişime yolladılar fakat buna rağmen sorunum düzelmedi. Yardımcı olabilecek varsa sevinirim.

Sistem özelliklerim;

Ekran kartı: RTX 2060
İşlemci: Ryzen 7 2700X
Anakart: B450M PRO-VDH Plus
RAM: DDR4 16 GB

Son düzenleyen: Moderatör:
Sürücüler güncel, SSD modelim Adata SU650 240GB. Şuanda bilgisayarımda takılı değil hala teknik serviste. HDD'de kullanıyorum bilgisayarı.
SSD sorunlu. Hızları düşük kalıyor. HDD de aynı şekilde güncel oyunlar için ideal değil. Anlık takılmalar mı yoksa sürekli devam eden düşük FPS mi alıyorsunuz?

SSD sorunlu. Hızları düşük kalıyor. HDD de aynı şekilde güncel oyunlar için ideal değil. Anlık takılmalar mı yoksa sürekli devam eden düşük FPS mi alıyorsunuz?
FPS değerlerinde hiç bir sorun yok, BF5 ultra grafiklerde rahatça 60+ fps alabiliyorum. Oyun anlık kitleniyor, sonra ise hangi oyuna olduğuna bağlı olarak bir kaç saniye sonra ya düzeliyor ya da tamamen kapanıyor. Oldukça tuhaf bir sorun.

FPS değerlerinde hiç bir sorun yok, BF5 ultra grafiklerde rahatça 60+ fps alabiliyorum. Oyun anlık kitleniyor, sonra ise hangi oyuna olduğuna bağlı olarak bir kaç saniye sonra ya düzeliyor ya da tamamen kapanıyor. Oldukça tuhaf bir sorun.
Kapanma olmazsa Depolama biriminin sorunlu olması ile açıklanabilecek bir durum. Ben yine de kaliteli bir SSD ile çözüleceğini düşünüyorum. Adata'nın o serisi sorunlu. Hazır sistemlerde çok yaygın olsa da çok kötü bir SSD.

Kapanma olmazsa Depolama biriminin sorunlu olması ile açıklanabilecek bir durum. Ben yine de kaliteli bir SSD ile çözüleceğini düşünüyorum. Adata'nın o serisi sorunlu. Hazır sistemlerde çok yaygın olsa da çok kötü bir SSD.
SSD takılıyken de windows harici bir şey kurmamıştım oraya. Oyunlarımın hepsi HDD üzerindeydi. Şuan problem çıkartacak bir SSD yokken bile donması nasıl açıklanabilir peki ?

SSD takılıyken de windows harici bir şey kurmamıştım oraya. Oyunlarımın hepsi HDD üzerindeydi. Şuan problem çıkartacak bir SSD yokken bile donması nasıl açıklanabilir peki ?
2 üst mesajımda dediğim gibi. HDD hızları güncel oyunlar için yetersiz ve eğer hızları yavaşsa takılmalara sebep olabilir.

Geri
Yukarı