Çözüldü RTX 2060 ve R5 3500X CS:GO düşük FPS

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

MinostA

Picopat
Yer
At sürüyor 🐎
Daha fazla  
Meslek
Cheater
Arkadaşlar herkese merhaba, bende RTX 2060 ve Ryzen 5 3500X var. CS:GO'da Inferno'da 180-200 FPS alıyorum. Yayıncı 1660 Ti ve aynı islemci ile sabit 399 FPS alıyor. Ben daha kötü ayar da kullanıyorum.

Çözüm
BIOS, Chipset, Audio bu attığım sürücüler Windows 10 64 Bit için.
BIOS güncelleme yapmayı bilmiyorsanız: ASUS BIOS güncelleme rehberi.
Windows 10 64 Bit için son sürüm NVIDIA sürücüsü.
Ayrıca Chipset kurulumundan sonra bilgisayarı yeniden başlatın (her sürücü kurulumundan sonra yeniden başlatmanızı tavsiye ederim) yeniden başlattıktan sonra Denetim Masası- Sistem ve Güvenlik- Güç Seçenekleri kısmından Ryzen High Performance modunu seçip çıkın.
R5 3600 ile CS:GO'da en az 300 FPS almanız gerekiyor. Arkadaşım R5 3600 ve GTX 1060 ile 350-400 FPS alıyor. Kesin driver eksiğiniz var. Anakartınızın destek sitesinden sürücülerinizi kurun.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
arkadaşlar ayarları en düşüğe çekerseniz tabii ki 300-400 FPS alırsınız lütfen şu benchmarklarda hangi ayarları kullandığınızı yazın adamın FPS'i normal

R5 3600 ile CS:GO'da en az 300 FPS almanız gerekiyor. Arkadaşım R5 3600 ve GTX 1060 ile 350-400 FPS alıyor. Kesin driver eksiğiniz var. Anakartınızın destek sitesinden sürücülerinizi kurun.
3500x 6C/6T bir işlemci. 3600 ile arasındaki fark büyük olacaktır. Ben ayar ve çözünürlüğün düşük olmasına dayanarak darboğaz olabileceğini düşünüyorum. Msi Afterburner ile işlemci ve ekran kartının kullanım değerlerini paylaşabilir misiniz? Darboğaz olup olmadığını inceleyelim.

Dostum adamın ekran katı benimkinden kötü işlemcide oynadığı çözünürlükte benimkinden iyi ama 399 sabit FPS alıyor acaba overclock mı yaptı bir de Inferno'da çok daha kasıyor en az FPS veren map.

Evet yüklü ama belki bilmediğim olabilir nereden bakabilirim rica etsen söyler misin?

IO Bit’in Driver Booster yazılımını kullanıyorum tüm driverları kendisi yüklüyor. Tavsiye ederim. CS:GO ayarlarında çoklu CPU kullanımı seçeneğini kontrol edin kapalı ise düşük FPS gayet normal.

3500X 6C/6T bir işlemci. 3600 ile arasındaki fark büyük olacaktır. Ben ayar ve çözünürlüğün düşük olmasına dayanarak darboğaz olabileceğini düşünüyorum. MSI Afterburner ile işlemci ve ekran kartının kullanım değerlerini paylaşabilir misiniz? Darboğaz olup olmadığını inceleyelim.

Tamamdır birazdan atacağım.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
arkadaşlar ayarları en düşüğe çekerseniz tabii ki 300-400 FPS alırsınız lütfen şu benchmarklarda hangi ayarları kullandığınızı yazın adamın FPS'i normal.

Canım dediğim gibi bu adam yüksek ayarda bu kadar alıyor ben düşükte böyle alamıyorum.

3500x 6C/6T bir işlemci. 3600 ile arasındaki fark büyük olacaktır. Ben ayar ve çözünürlüğün düşük olmasına dayanarak darboğaz olabileceğini düşünüyorum. Msi Afterburner ile işlemci ve ekran kartının kullanım değerlerini paylaşabilir misiniz? Darboğaz olup olmadığını inceleyelim.
Yanlış yazmışım, 3500X yazacaktım başta. Yine de bir şey değişmiyor, 3500X ile de en az 250-300 alması gerekiyor. Güçsüz bir işlemci değil 3500X.

Yanlış yazmışım, 3500X yazacaktım başta. Yine de bir şey değişmiyor, 3500X ile de en az 250-300 alması gerekiyor. Güçsüz bir işlemci değil 3500X.

Konu sahibi çözünürlüğün düşük olduğunu söylemiş. 3500X ucu ucuna yeten bir işlemci değil miydi RTX2060'a? Yanlış biliyorsam düzeltin. Muadili 9400F kullanıcısıyım ara ara darboğaz yaşatıyor sistem.

Tamamdır birazdan atacağım.

Canım dediğim gibi bu adam yüksek ayarda bu kadar alıyor ben düşükte böyle alamıyorum.

hmm evet FPS düşük gibi biraz ama dediğim gibi
bu videoda da adamla FPS'iniz eşit yerden yere değişiyor bence
Evet.

Değişmiş ama önceden Ryzen 5 3500X'den kötü bir işlemci ile 400 alıyordu.

Hangi çözünürlükte oynuyorsunuz ve ayarlar en üstte mi?

hmm evet FPS düşük gibi biraz ama dediğim gibi
bu videoda da adamla FPS'iniz eşit yerden yere değişiyor bence.

Hangi çözünürlükte oynuyorsunuz ve ayarlar en üstte mi?

Hayır düşükte.

Yeni konular

Geri
Yukarı