RTX 2060 ve R5 3600 sistem sürekli belirli oyunlarda çöküyor

Rauf Rafi AYAZ

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar öncelikle merhaba;
İşletim sistemim şu şekilde:
ASUS Dual OC NVIDIA GeForce RTX 2060 6 GB VRAM ekran kartı.
AMD Ryzen 5 3600 6-Core Processor 3.60 GHz işlemci.
16 GB 3200 MHz 2x8 RAM.
650 watt PS mevcut.
Bu sistemler sahip PC'mde özellikle Sea of Thieves olsun, Shadow of War olsun şu anda da Ghost Recon Breakpoint'te video driver is out of Memory yazısı vb hatalar alıyorum. 5-10 dk oynayabiliyorum ya da oynayamıyorum. Onun haricinde Apex olsun RDR2 olsun R6 olsun bu oyunlarda bu tarz hatalar almıyorum. Sebebi nedir sizce eğer bilgisayarda bir parça sıkıntılıysa spesifik olarak onu değiştirmek istiyorum yok eğer ayarlamayla düzeltilecek bir şeyse onu öğrenmek istiyorum. Yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar.
Ek olarak RAM testi yaptım 11 saatlik problem çıkmadı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Şunları rica edeceğim sizden. W11 kullanıyorsanız;

Şunları rica edeceğim sizden. W11 kullanıyorsanız;

Bu da Thaiphoon Burner raporu.
Thaiphoon Burner

Dosya Ekleri

• resim_2023-12-03_210141272.png
    resim_2023-12-03_210141272.png
    28,8 KB · Görüntüleme: 15
Çevrim içi oyunlarda sorun yaşıyorsun kısaca. Çevrim dışı oyunlarda sorun yok doğru muyum?

Arkadaşlar öncelikle merhaba;
İşletim sistemim şu şekilde:
ASUS Dual OC NVIDIA GeForce RTX 2060 6 GB VRAM ekran kartı.
AMD Ryzen 5 3600 6-Core Processor 3.60 GHz işlemci.
16 GB 3200 MHz 2x8 RAM.
650 watt PS mevcut.
Bu sistemler sahip PC'mde özellikle Sea of Thieves olsun, Shadow of War olsun şu anda da Ghost Recon Breakpoint'te video driver is out of Memory yazısı vb hatalar alıyorum. 5-10 dk oynayabiliyorum ya da oynayamıyorum. Onun haricinde Apex olsun RDR2 olsun R6 olsun bu oyunlarda bu tarz hatalar almıyorum. Sebebi nedir sizce eğer bilgisayarda bir parça sıkıntılıysa spesifik olarak onu değiştirmek istiyorum yok eğer ayarlamayla düzeltilecek bir şeyse onu öğrenmek istiyorum. Yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar.
Ek olarak RAM testi yaptım 11 saatlik problem çıkmadı.

DDU ile sürücüyü silip 442.74 kurar mısınız?

DDU ile sürücüyü silip 442.74 kurar mısınız?
Eski sürümü kurup herhangi bi güncelleme yapmamamı istiyorsunuz değil mi ?

Herhangi bi düzelme olmadı Breakpointe girdim gene 10 dk felan anca oynayabildim ve kapandı.

Son düzenleme:
Yanlış hocam R6 olsun RDR2 olsun bunlarda sorun yok Apex de de yok bunların Online serverında yok daha doğrusu.

RD2 dediğin için çevrim içi oynayacağını var saymadım. R6 da onun çevrim içi tarafı olduğunu bilmiyorum. Senin sorunun aslında aşağı yukarı ortada. Oyun kaynaklarıyla kısaca network sorunu yaşıyorsun.

Geri
Yukarı