RTX 2060 sistem oyunlarda çöküyor

İşletim sistemi
Windows 10

Durdu Aytemiz

Centipat
Daha fazla  
RAM
Corsair 8gb 2666mhz 2x (16gb)
Ekran kartı
NVIDIA GeForce RTX 2060 Ventus 6g Oc
Anakart
MSI B460M-A PRO (MS-7C88)
İşlemci
Intel® Core™ i5-10400 CPU @ 2.90GHz
Merhaba arkadaşlar, çözüm bulamadığım bir sorunum var. Steam PUBG'de taego haritası denk geldiğinde direk çökme raporu geliyor, diğer haritalarda bir problem yok Ultra grafiklerde 100 FPS alıyorum. Rust oynadım 2000 saat hiçbir problem yaşamadım. Microsoft'un oyunlarına hiç giremiyorum.
Deneyip giremediklerimi sıralayayım, seal of thieves, Forza Horizon 4, Halo Infinite, Microsoft oyunlarında herhangi bir hata raporu vermeden direk atıyor.
Olay günlüğünden baktığımda ise "nvlddmkm görüntü sürücüsü yanıt vermeyi kesti ve başarıyla bu durumdan kurtuldu." yazıyor.
Rust gibi bir oyunda hiç sorun çıkarmayıp diğer oyunlarda atması çok garip her türlü araştırmayı denedim, defalarca format attım.
Windows 10 Pro orijinal lisans kullanıyorum.
Sorunlu oyunları silip baştan yükledim yine aynı sorun.
Defalarca Steam'den dosya doğrulatma yaptım.

Tüm driverlar güncel, driver easy ve Driver Booster 9 ile tarattım ve gereken her şeyi güncelledim. ve çözüm olmayınca Driver Booster ve Driver easyi sildim.
Ekran kartının sürücüsünün farklı sürümlerini kurup denedim yine hüsran.
Herhangi bir Oc yapmadım.
PC'yi daha dün formatladım.
VCRedist pack, .NET Framework gerekli bileşenleri kurdum.
Ekran kartını garantiye yolladım, geri geldi bir problem yok dediler, inandırıcı gelmesede.
Anakart ve ekran kartı BIOS güncel.
Oyunlara güvenlik duvarından izin verdim.
Windows Defender kapalı.
Sanal bellek yaptım.
Microsoft'un oyunlarından atması çok garip sanırım ilk kez benim başıma geliyor. Hiçbir sitede böyle bir sorunu olan ya da çözüm arayan görmedim.
Fikir ve önerilerinizi bekliyorum, yöneticilere teşekkür ediyorum böyle bir platform kurdukları için.

Dosya Ekleri

• 1.png
    1.png
    82,8 KB · Görüntüleme: 30
  • 2.png
    2.png
    90,3 KB · Görüntüleme: 34
Son düzenleme:
DDU ile sürücüleri sil ve kendi sitesinden kur. Driver Booster da kullanmayın.
Zaten DDu ile defalarca ekran kartını kaldırıp yükledim, driver boosteri de sadece gerekli sürücüleri güncellemek için kurdum ve geri sildim.
Bu hata ile yaklaşık 2-3 aydır uğraşıyorum.
Merhaba arkadaşlar, çözüm bulamadığım bir sorunum var. Steam PUBG'de taego haritası denk geldiğinde direk çökme raporu geliyor, diğer haritalarda bir problem yok Ultra grafiklerde 100 FPS alıyorum. Rust oynadım 2000 saat hiçbir problem yaşamadım. Microsoft'un oyunlarına hiç giremiyorum.
Deneyip giremediklerimi sıralayayım, seal of thieves, Forza Horizon 4, Halo Infinite, Microsoft oyunlarında herhangi bir hata raporu vermeden direk atıyor.
Olay günlüğünden baktığımda ise "nvlddmkm görüntü sürücüsü yanıt vermeyi kesti ve başarıyla bu durumdan kurtuldu." yazıyor.
Rust gibi bir oyunda hiç sorun çıkarmayıp diğer oyunlarda atması çok garip her türlü araştırmayı denedim, defalarca format attım.
Windows 10 Pro orijinal lisans kullanıyorum.
Sorunlu oyunları silip baştan yükledim yine aynı sorun.
Defalarca Steam'den dosya doğrulatma yaptım.

Tüm driverlar güncel, driver easy ve Driver Booster 9 ile tarattım ve gereken her şeyi güncelledim. ve çözüm olmayınca Driver Booster ve Driver easyi sildim.
Ekran kartının sürücüsünün farklı sürümlerini kurup denedim yine hüsran.
Herhangi bir Oc yapmadım.
PC'yi daha dün formatladım.
VCRedist pack, .NET Framework gerekli bileşenleri kurdum.
Ekran kartını garantiye yolladım, geri geldi bir problem yok dediler, inandırıcı gelmesede.
Anakart ve ekran kartı BIOS güncel.
Oyunlara güvenlik duvarından izin verdim.
Windows Defender kapalı.
Sanal bellek yaptım.
Microsoft'un oyunlarından atması çok garip sanırım ilk kez benim başıma geliyor. Hiçbir sitede böyle bir sorunu olan ya da çözüm arayan görmedim.
Fikir ve önerilerinizi bekliyorum, yöneticilere teşekkür ediyorum böyle bir platform kurdukları iç
Sorunun kaynağını buldum, Ekran kartı RTX ve DLSS özelliğini kullanamadığı için bu sorunlar oluşuyormuş.
Üretim hatası gibi bişey sanırım.

Son düzenleme:
Zaten DDu ile defalarca ekran kartını kaldırıp yükledim, driver boosteri de sadece gerekli sürücüleri güncellemek için kurdum ve geri sildim.
Bu hata ile yaklaşık 2-3 aydır uğraşıyorum.

Sorunun kaynağını buldum, Ekran kartı RTX ve DLSS özelliğini kullanamadığı için bu sorunlar oluşuyormuş.
Üretim hatası gibi bişey sanırım.
E naptınız hocam ben yolladığımda garantiye sıkıntısız diye yolladılar bana ramden mi ekran kartımdan mı hala teşhis koyamadım delireceğim resmen

Geri
Yukarı