RTX 2060 ve R5 3600 sistem sürekli belirli oyunlarda çöküyor

Rauf Rafi AYAZ

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar öncelikle merhaba;
İşletim sistemim şu şekilde:
ASUS Dual OC NVIDIA GeForce RTX 2060 6 GB VRAM ekran kartı.
AMD Ryzen 5 3600 6-Core Processor 3.60 GHz işlemci.
16 GB 3200 MHz 2x8 RAM.
650 watt PS mevcut.
Bu sistemler sahip PC'mde özellikle Sea of Thieves olsun, Shadow of War olsun şu anda da Ghost Recon Breakpoint'te video driver is out of Memory yazısı vb hatalar alıyorum. 5-10 dk oynayabiliyorum ya da oynayamıyorum. Onun haricinde Apex olsun RDR2 olsun R6 olsun bu oyunlarda bu tarz hatalar almıyorum. Sebebi nedir sizce eğer bilgisayarda bir parça sıkıntılıysa spesifik olarak onu değiştirmek istiyorum yok eğer ayarlamayla düzeltilecek bir şeyse onu öğrenmek istiyorum. Yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar.
Ek olarak RAM testi yaptım 11 saatlik problem çıkmadı.

Son düzenleyen: Moderatör:
RD2 dediğin için çevrim içi oynayacağını var saymadım. R6 da onun çevrim içi tarafı olduğunu bilmiyorum. Senin sorunun aslında aşağı yukarı ortada. Oyun kaynaklarıyla kısaca network sorunu yaşıyorsun.

Yok hocam network problemi falan değil. Zannımca ekran kartında bir porblem var. Online oyunlarda problem yok yani genelinde Hunt Showdown'dan tutta Apex'e oradan R6 dediğim oyun da Rainbow Six: Siege. Bunlarda hiç problem yok RDR 2 de de yani anlayacağın networkluk bir şey değil aldığım hatalar da network kaynaklı değil daha çok video driver crash tarzı hatalar alıyorum.

Yok hocam network problemi falan değil. Zannımca ekran kartında bir porblem var. Online oyunlarda problem yok yani genelinde Hunt Showdown'dan tutta Apex'e oradan R6 dediğim oyun da Rainbow Six: Siege. Bunlarda hiç problem yok RDR 2 de de yani anlayacağın networkluk bir şey değil aldığım hatalar da network kaynaklı değil daha çok video driver crash tarzı hatalar alıyorum.

İlk mesajında bende ekran kartın ile alakalı olduğunu düşündüm ama birinde çalışıp. Diğerinde sorun olması mantıksız geldi. Ben ekran kartımın uygulamasını kullanmıyorum. Sürücü hatalarından kurtuldum bu şekilde.

İlk mesajında bende ekran kartın ile alakalı olduğunu düşündüm ama birinde çalışıp. Diğerinde sorun olması mantıksız geldi. Ben ekran kartımın uygulamasını kullanmıyorum. Sürücü hatalarından kurtuldum bu şekilde.

Bilmiyorum ya artık vadesi doldu anlamadım elime para geçerse ilk iş komple değişeceğim sistemi.

Geri
Yukarı