Çözüldü RTX 2060 ve R7 3700X FPS değerleri

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

jeyanchx

Hectopat
Arkadaşlar RTX 2060 Ventus XS 6 GB OC-Ryzen 7 3700X-2X Adata Gammix D30 3000MHz 8 GB RAM üçlüsünü kullanıyorum.
Oynadığım intetnet kafedeki değerlerle kendiminkini karşılaştırınca bir terslik oluyor.
Valorant 200MIN-300MAX (300 çok nadiren)
GTA 60 MIN-120MAX.
Forza H4 35min 70Max.
CS:GO: 200-330 (çok değişiyor)
Watch Dogs 2: MIN60-80MAX.
PUBG- Max100.

Bu bahsettiğim değerler NVIDIA GeForce denetim masasından her şey sona alınarak, oyunlar ultra/max kaliteye alınarak ölçülmüştür.
Oynadığım bir kafede 1060 Ti / i5/ 16 GB RAM olmasına rağmen aynı FPS'i alıyordum.
Ekran kartım güncel Experience uygulaması kurulu, defalarca format attım, OC denedim.
Bunlar dışında bir çözümü olan var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
RTX 2060 güçlü bir ekran kartı ama 1080p'de onu bile zorlayacak bazı ayarlar mevcut. İnternet kafede bu ayarların hepsi açık değildi büyük ihtimalle, onun dışında bir sorun yok.

Mesela GTA V'te Grass Quality ayarı ekran kartlarını gereksiz yorar. Maksimum olarak High veya Normal'e alınmalı. MSAA ayarı da aynı şekilde. 4x ise FPS biraz daha düşer. 2x bence yeterli.

Dediğim gibi, sanki grafik ayarları farkı var gibi, her şeyi tamamen açtığınıza da bakacak olursak normal.

Ayar farkının yanı sıra sizin sisteminizle aynı sistemlerin benchmark testlerine bakın özellikle YouTube'dan. Aynı grafik ayarları da olmalı tabi. Örnek olarak, 3 ay önce çekilmiş bir video. Tabi eski driverlar vardır.

PUBG ve CS:GO testleri var. Ayarlarına da dikkat ederek karşılaştırabilirsiniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
PUBG de max 100 olması çok zor bana göre. Bende 2060Super Ventus GP var 130 fps civarı alıyorum en en düşük 120 alıyorum anlık iniyor çıkıyor her şey ultrada.

Normal 2060 ile Super arasında o kadar fark yok ki.

Oynadığın kafede de bu ayarlar tamamen açık mıydı? Yani bir ayar bile bu değişmelere sebep verebilir.

Ayrıca 1060 Ti yazmışsın ama 1660 Ti yazmak istedin sanırım. 1660 Ti ile RTX 2060 arasında aşırı bir fark yok, ikisi de iyi 1080p ekran kartları. i5 dediğin i5 9600K mı yoksa 10600K mıydı? Gerçi çok fark etmemeli, Ryzen 7 3700X güçlü bir işlemci hele oyun için.

Arkadaşın dediği gibi RAM'ler 3000 MHz'de mi?

Oynadığın kafede de bu ayarlar tamamen açık mıydı? Yani bir ayar bile bu değişmelere sebep verebilir.

Ayrıca 1060 Ti yazmışsın ama 1660 Ti yazmak istedin sanırım. 1660 Ti ile RTX 2060 arasında aşırı bir fark yok, ikisi de iyi 1080p ekran kartları. i5 dediğin i5 9600K mı yoksa 10600K mıydı? Gerçi çok fark etmemeli, Ryzen 7 3700X güçlü bir işlemci hele oyun için.

Arkadaşın dediği gibi RAM'ler 3000 MHz'de mi?
evet 3000de,çok özür dilerim ti değil düz 1060,i5 9600
SSD neydi sizin. Bazı kronik sorunlu SSD'ler FPS drop'a sebep oluyor.

Ramler'de XMP açık değil mi?
anlık drop yemiyorum hiç sadece max fps gözüme az geld
Yok mu arkadaşlar bi çözüm

Son düzenleme:
RTX 2060 güçlü bir ekran kartı ama 1080p'de onu bile zorlayacak bazı ayarlar mevcut. İnternet kafede bu ayarların hepsi açık değildi büyük ihtimalle, onun dışında bir sorun yok.

Mesela GTA V'te Grass Quality ayarı ekran kartlarını gereksiz yorar. Maksimum olarak High veya Normal'e alınmalı. MSAA ayarı da aynı şekilde. 4x ise FPS biraz daha düşer. 2x bence yeterli.

Dediğim gibi, sanki grafik ayarları farkı var gibi, her şeyi tamamen açtığınıza da bakacak olursak normal.

Ayar farkının yanı sıra sizin sisteminizle aynı sistemlerin benchmark testlerine bakın özellikle YouTube'dan. Aynı grafik ayarları da olmalı tabi. Örnek olarak, 3 ay önce çekilmiş bir video. Tabi eski driverlar vardır.

PUBG ve CS:GO testleri var. Ayarlarına da dikkat ederek karşılaştırabilirsiniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı