RTX 2060 Ventus ve Ryzen 5 2600 sistem nasıl?

halef6336

Centipat
RTX sistem ile beraber kurabileceğim en sağlam ve en ucuz bilgisayarı kurmaya çalıştım fakat fiyat performans açısından kasa Power Supply ve soğutucu öneriniz varsa alabilir miyim? Ayrıca sistemi daha çok iyileştirebilecek ya da daha güzel önerileriniz varsa yazarsanız sevinirim.
RAM: G.Skill 16 GB (2x8GB) Ripjaws v siyah 3600MHz CL18 DDR4 Dual kit.
Anakart: Gigabyte B450M S2H 3200MHz(OC) DDR4 soket AM4 M.2 HDMI DVI VGA mATX.
İşlemci: AMD Ryzen 5 2600. 3.5GHz veya 3.9GHz.
Ekran kartı: MSI GeForce RTX 2060 Ventus XS OC 6 GB GDDR6 192 Bit.
Hard disk: SanDisk Plus 1TB 535MB-450 MB.

Ve en büyük önerim alacağınız anakartın 3600MHz desteği yalnızca OC yapılarak alınabiliyor bu yüzden raminizi 3200 MHz'e düşürmenizi öneririm. Ayrıca SSD olarak xpg 240 gb öneririm. Sebebi ise okuma ve yazma hızı çok yüksek ve yanına da 1 TB harddisk alırsanız işinizi çok rahat görür. Alacağınız ekran kartı biraz fazla ısınma yapabilir. Alacağınız kasanın hava akışı iyiyse havayı serin tutarsanız bir şey olmaz. Soğutucuyu işlemci için mi istiyorsunuz?

Öncelikle ramınızı 3200 MHz'e düşürmenizi öneririm çünkü anakartınız OC suz 3600 MHz desteklemiyor. Başka bir problemi olduğunuda görmüyorum bence gayet fiyat performans olarak güzel güle güle kullanın.

Ve en büyük önerim alacağınız anakartın 3600MHz desteği yalnızca OC yapılarak alınabiliyor bu yüzden raminizi 3200 MHz'e düşürmenizi öneririm. Ayrıca SSD olarak xpg 240 gb öneririm. Sebebi ise okuma ve yazma hızı çok yüksek ve yanına da 1 TB harddisk alırsanız işinizi çok rahat görür. Alacağınız ekran kartı biraz fazla ısınma yapabilir. Alacağınız kasanın hava akışı iyiyse havayı serin tutarsanız bir şey olmaz. Soğutucuyu işlemci için mi istiyorsunuz?

İşemcide zaten var soğutucu. Normal soğutucu önerisi istiyordum
Öncelikle ramınızı 3200 MHz'e düşürmenizi öneririm çünkü anakartınız OC suz 3600 MHz desteklemiyor. Başka bir problemi olduğunuda görmüyorum bence gayet fiyat performans olarak güzel güle güle kullanın.
tamamdır teşekkür ederim.
RAM'i 3200 MHz yaparak daha da ucuzlatabilirsiniz. Stok soğutucu yeterli gelecektir. Kasa ve PSU için de bütçenizi belirtin.

Ortalama kendime 550TL gibi bir bütçe kalıyor.
RAM'i 3200 MHz yaparak daha da ucuzlatabilirsiniz. Stok soğutucu yeterli gelecektir. Kasa ve PSU için de bütçenizi belirtin.

Ortalama kendime 550TL gibi bir bütçe kalıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı