RTX 2060 Ventus XS OC fanlarına OC yapma

Saxquatchx

Centipat
Daha fazla  
Merhabalar, ben RTX 2060 Ventus XS OC modelinde ekran kartına sahibim. Ekran kartım çok hızlı ısındığı için fanlarına OC yapmayı düşünüyorum. Soruma gelecek olursak ben bu ekran kartımın fanlarına nasıl OC yapmalıyım ya da yapmalı mıyım? Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Şu linkte tarif ettim:

GPU Tweak2 istersen ile x sıcaklıkta x fan değeri yapabilirsin.
RX570 için fan ayarımı bırakıyorum.
OC yapmazsam 110W çekiyor max 62 derecede kalıyor bu şekilde OC yaparsam 155W'a kadar çekiyor ve 71-72 oluyor.

Ekran Alıntısı.JPG

Kasa havalandırması ile çözüm denediniz mi belki sorun ekran kartında değildir? 80 derece bana biraz fazla geldi o kart için. Kasa hava sirkülasyonu veya kasanın dar ve havasız bir ortamda (masa altı, dolap içi) gibi yerlerde olma durumu var mı?

Kasa havalandırması ile çözüm denediniz mi belki sorun ekran kartında değildir? 80 derece bana biraz fazla geldi o kart için. Kasa hava sirkülasyonu veya kasanın dar ve havasız bir ortamda (masa altı, dolap içi) gibi yerlerde olma durumu var mı?
Aynı kartı kuzenim de kullanıyor. Cooler Master MB 520 idi kasası yanlış hatırlamıyorsam. MSI Afterburner ile fana profili ayarlayınca birkaç derece düştü yaz sıcaklarında klimasız odada. Onun da kartı Warzone'da 79-80'e çıkıyordu.

Geri
Yukarı