RTX 2060 vs 1660 Ti

ahmetemir

Hectopat
Öncelikle merhaba arkadaşlar. 1660 Ti mı, 2060 mı almalıyım? Arada yaklaşık 500-600 TL var. 1660 Ti alırsam 8 yerine 16GB RAM takacağım ve PC daha iyi olacak. Bana 1660 Ti mantıklı geliyor, arada ise yaklaşık 7-10 FPS oynuyor genel olarak.

Bence Rtx 2060 almalısınız. 8 gb rami daha sonra takviye edebilirsiniz fakat ekran kartını yenilemek o kadar kolay bir şey değil.

Bilgisayarı kaç yıl kullanmayı düşünüyorsunuz bilmiyorum ama bugün önemsiz gelen 7-8 fps 4 sene sonra hayati olabilir. O yüzden Rtx 2060 alıp birkaç ay sonra ram takviyesi yapmak daha mantıklı duruyor.

RTX 2060 çok daha mantıklı kendim kullanıyorum ve bütün oyunlarda ultrada yüksek FPS değerleri görüyorum. Ram eklemek kolay iş sonuçta 300-400 TL'ye bulunabiliyor ama ekran kartı öyle değil. Ekran kartını yüksek tutmakta her zaman fayda var. Ram sonra eklersin.

Ekran kartı FPS'e daha çok etki ettiği için RTX 2060 alın. RAM yükseltilmesi kolay bir parçadır, sonra da alırsınız. 8 GB kötü rakam değil.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı