RTX 2060 Warzone Düşük FPS

nullhedge

Kilopat
Daha fazla  
Benimle aynı sistemleri kullananların YouTube videolarını izlediğimde Full ayarlarda 100FPS üstünü rahat görüyor. Ama ben en düşük ayarlarda 65-70 FPS ancak alabiliyorum, çoğu zaman da 50'lere düşüyor. Sürücüleri de DDU ile silip güncelini tekrar yükledim ama çözüm olmadı.

Sistemim;
i5-10400F
RTX 2060
8x2 RAM

Hocam bazı Fps düşüklükleri, ramlerin Xmp profilini seçmediğinden kaynaklı olduğunu duymuştum. Ne kadar doğru bilmem fakat bios'tan raminize uygun xmp profilini seçtiniz mi?
Ben Pcyi hazır aldım biosa güncellemerini falan yaptıklarını söylemiştiler. Öyle bişey varsa onlar yapmamış mıdır? Ve onu nasıl yapacağım?

Yapmış olabilirler de olmayabilirler de, kontrol etmek gerek.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu video yardımcı olabilir.

Yapmış olabilirler de olmayabilirler de, kontrol etmek gerek.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu video yardımcı olabilir.
Dediğiniz ayar açıkmış baktım. Sorun oradan değil herhalde.

Görev yöneticisine girip önceden tıklamadıysanız sol altta "diğer ayrıntılar" yazısına tıklayınız.
Öncelikle "performans" sekmesine girip hangi kaynağın fazlaca kullanıldığına bakınız.
Ardından "işlemler" sekmesine girip daha önceden baktığımız ve fazlaca kullanılan kaynağa tıklayınız, bu sayede en çok kullanımdan en az kullanıma doğru sıralayacaktır.
En üstte yer alan işlemi gözlemleyin, bildiğiniz bir kaynak mı? Cevabınız evet ise kullanım ayarlarınızı gözden geçirin. Eğer hayır ise Malwarebytes kullanarak virüs taraması gerçekleştirin.

Yukarıda bahsettiğim durumla karşı karşıya olmasanız bile Malwarebytes ile bir virüs taraması gerçekleştirmenizi öneririm. Farklı bir tür virüs bilgisayarınızın performansını etkiliyor olabilir.
Sorununuzu çözdünüz mü? Yazdığım cevap yeterli oldu mu? Olmadı ise hangi yolu izleyerek sorunu çözdünüz?

Geri
Yukarı