RTX 2060'da Oyun 100 FPS ama akıcı değil

Yer
Denizli
Daha fazla  
Merhabalar, bugün 2060'a geçtim ve bir dizi sorunu hallettikten sonra şimdi de 100 FPS aldığım oyun 30 FPS gibi çalışıyor. Akıcı değil yani. Monitörüm 60Hz ve denediğim çözümler;
FPS'yi 60'a sabitledim.
Sürücüler güncel.
Kart ve işlemci ısısı bazen yükseliyor ama düşükken de durum aynı.
Ne yapmam gerek? RTX kartların huyu suyu bir garipmiş harbiden.

Son düzenleyen: Moderatör:
Benim bildiğim kadarıyla standart RTX 2060'lar pek iyi değildi. O yüzden insanlar genelde RTX 2060 Super alıyor. En çok tercih edilen kart ise RTX 3060 Ti. Üstü daha iyi haliyle ama çoğunlukla bu ikisi tercih ediliyor.

Sonra kartı beğenmediysen sat senin neyine 2060 demeye getirdin.
Senin neyine 2060 falan demeye getirmedim. Buluttan nem kapmayın. Gayet açık ne dediğim. 1050 Ti ile kıyaslayıp duruyorsunuz kartı, bende açık bir şekilde kartla ilgili bir sorununuz varsa ve beğenmediyseniz satın dedim.
Sonra ayak üstü verebileceğin bir tavsiye için yeni konu açmamı istedin 1 saat süre sınırı olduğunu bildiğin halde.
Bu da forumun kuralı. Bir konu, bir soru. Diğer sorular için yeni konu açmanız gerekiyor. Bu kural Google'da veya forumda seninle aynı soruna sahip insanlar arattığında konuya ulaşabilsin ve verilen tavsiyelerden faydalanabilsin diye var. Yeni konu açmanızı istememin sebebi bu.

Senin neyine 2060 falan demeye getirmedim. Buluttan nem kapmayın. Gayet açık ne dediğim. 1050 Ti ile kıyaslayıp duruyorsunuz kartı, bende açık bir şekilde kartla ilgili bir sorununuz varsa ve beğenmediyseniz satın dedim.

Bu da forumun kuralı. Bir konu, bir soru. Diğer sorular için yeni konu açmanız gerekiyor. Bu kural Google'da veya forumda seninle aynı soruna sahip insanlar arattığında konuya ulaşabilsin ve verilen tavsiyelerden faydalanabilsin diye var. Yeni konu açmanızı istememin sebebi bu.
Tamam, özür dilerim. Aslında daha önce aratmıştım ama PSU'suz model öneren ya yoktu ya da önerdikleri model hiçbir sitede stokta yoktu.
Sorun ısı değilmiş. Kasanın yan kapağını açtım ve %70 ortalama ısı değerlerinde de sonuç aynı.
İşlemci hafiften darboğaz yapıyor ama sorunun kaynağı işlemci olamaz sanırım. 1050TI ile oynarken de aynı işlemci vardı çünkü.
Başka fikirleri olan var mı ?

Son düzenleme:
Dostum sorunun monitörünün tazelemesiyle alakalı. 60 Hz 2060 gibi bir kart için çok güçsüz. Uzmanlar boşuna demiyor 144-165Hz monitör kullanın diye. Ayrıca oyunlarda V-Sync açmak ekran kartının kullanım yüzdesini düşürür. Yani kartınız 60 FPS'ye sabit olduğu için tam performansta çalışamaz. Bunun örneğini size söylemiştim zaten 75Hz monitör ile 1660 Ti kullanırken ETS 2 de %300 ölçeklemede takılmalar yaşıyordum. 165Hz monitöre geçince ölçeklemeyi %400 ayarladım ve ne takılma ne donma var. 75Hz monitör ile kullanırken oyunda kartın %75-80'ini kullanıyordu. Şimdi 165Hz monitörde %98-99 kullanıyor. Yakın çevrende 144Hz kullanan varsa monitörü denemelisin.

Dostum sorunun monitörünün tazelemesiyle alakalı. 60 Hz 2060 gibi bir kart için çok güçsüz. Uzmanlar boşuna demiyor 144-165Hz monitör kullanın diye. Ayrıca oyunlarda V-Sync açmak ekran kartının kullanım yüzdesini düşürür. Yani kartınız 60 FPS'ye sabit olduğu için tam performansta çalışamaz. Bunun örneğini size söylemiştim zaten 75Hz monitör ile 1660 Ti kullanırken ETS 2 de %300 ölçeklemede takılmalar yaşıyordum. 165Hz monitöre geçince ölçeklemeyi %400 ayarladım ve ne takılma ne donma var. 75Hz monitör ile kullanırken oyunda kartın %75-80'ini kullanıyordu. Şimdi 165Hz monitörde %98-99 kullanıyor. Yakın çevrende 144Hz kullanan varsa monitörü denemelisin.
Hayır kimse yok ama Warzone'da ve BF5te öyle çok aman aman fpsler almadım. 144hz monitorum olsa fps monitore yetmez. Ben işlemciyi iadeye yolladım bakalım ne olacak kabul ederlerse 3600 alacağım.

144hz monitorum olsa fps monitore yetmez.
Yetmesine gerek yok. Akıcılık farkını anladıktan sonra 60'a geri dönmek istemezsiniz. Bende de 2060 Super var. Her oyunda 144+ almıyorum. Ama 80-90 FPS'de bile 60Hz bi monitör kullanmaktan çok daha akıcı geliyor. Şuan şehir dışında, aile evinde tatildeyim. Laptopumla oynuyorum bir şeyler. Gözlerim isyan ediyor 60 Hz görüntüye.

Yeni konular

Geri
Yukarı