RTX 2060'dan RTX 4060 Ti'a geçilir mi?

Melih6868

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar bir oyun hesabımı sattım ve elime para geçti. Sistemimi yükseltmek istedim. 4070'ler çok pahalıydı ve bütçem Gigabyte 4060 Ti Gaming OC modeline yetti. İşlemcim Ryzen 3600. bir süre bu işlemciyle kullanıp elimdeki 2060'ı satarak işlemcimide Ryzen 5600'e yükseltmek istiyorum. Düşünceleriniz nelerdir? Herkes 4060 Ti ile ilgili kötü düşüncelere sahip ama mevcut ekonomide 4070'e de para vermek istemedim. Sonuçta oyundan gelen para 4060 Ti'a yükseltme bedavaya gelmiş gibi oluyor. Şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim.

Arkadaşlar bir oyun hesabımı sattım ve elime para geçti. Sistemimi yükseltmek istedim. 4070'ler çok pahalıydı ve bütçem Gigabyte 4060 Ti Gaming OC modeline yetti. İşlemcim Ryzen 3600. bir süre bu işlemciyle kullanıp elimdeki 2060'ı satarak işlemcimide Ryzen 5600'e yükseltmek istiyorum. Düşünceleriniz nelerdir? Herkes 4060 Ti ile ilgili kötü düşüncelere sahip ama mevcut ekonomide 4070'e de para vermek istemedim. Sonuçta oyundan gelen para 4060 Ti'a yükseltme bedavaya gelmiş gibi oluyor. Şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim.
İşlemciyi değiştirmeniz lazım, fiyatı nedir sistemin?

RTX 2060 ile RTX 4060 Ti arasında dağlar kadar fark var ve RTX 50xx serisi çıktığında, RTX 20xx serisi muhtemelen GTX 10xx serisinin yerini alacak. Bence imkanınız varken yükseltin derim de işlemciyi de yükseltmeniz gerekmekte. Ryzen 5 3600 yetersiz kalır. En azından Ryzen 5 5600 olmalı.

İşlemciyi değiştirmeniz lazım, fiyatı nedir sistemin?

Hocam kendi sistemime upgrade yapacağım işlemciyide bendeki 2060'ı satıp 5600 alacağım.

RTX 2060 ile RTX 4060 Ti arasında dağlar kadar fark var ve RTX 50xx serisi çıktığında, RTX 20xx serisi muhtemelen GTX 10xx serisinin yerini alacak. Bence imkanınız varken yükseltin derim de işlemciyi de yükseltmeniz gerekmekte. Ryzen 5 3600 yetersiz kalır. En azından Ryzen 5 5600 olmalı.

Bir süre idare edip 5600 imkan olursa 5800X e geçeceğim hocam.

4060ti 8 gb modeli gayet alınabilir bir model. Planınız gayet mantıklı hayırlı olsun.
Çok sağolun hocam.

Bir süre idare edip 5600, imkan olursa 5800X'e geçeceğim hocam.

5800X'e geçebilirseniz çok iyi olur. Fazlasıyla iyi işlemcidir, şimdiden hayırlı olsun diyorum ve umarım en kısa sürede işlemcinizi değiştirebilirsiniz. 5800X hakkında çok bir bilgim yok da onunla alakalı böyle bir konu gördüm. @CEO of SM Technology açmış, sanırım alınmasını pek önermiyor. Ben de konuyu okuyacağım şimdi. Okumak istersen konu linki:

Hem 4060 Ti, hem de 4070 gayet iyi kartlardır. Şu an sahip olduğun ekran kartı için işlemci değiştirmene gerek yok ama 4070 için 5600 öneririm.

Sıfır almıyorsun değil mi? Piyasasının yarı fiyatına tertemiz kartlar var yüzlerce sıfır RTX 4060 alıyorum deme lütfen.
Hocam ikinci el kafama yatan bulamadım. Mecbur sıfır aldım.

Hem 4060 Ti, hem de 4070 gayet iyi kartlardır. Şu an sahip olduğun ekran kartı için işlemci değiştirmene gerek yok ama 4070 için 5600 öneririm

Hem 4060 Ti, hem de 4070 gayet iyi kartlardır. Şu an sahip olduğun ekran kartı için işlemci değiştirmene gerek yok ama 4070 için 5600 öneririm.
Hocam yineden imkan olursa 5600 e geçiş yaparım 4060ti sipariş verdim.

5800X'e geçebilirseniz çok iyi olur. Fazlasıyla iyi işlemcidir, şimdiden hayırlı olsun diyorum ve umarım en kısa sürede işlemcinizi değiştirebilirsiniz. 5800X hakkında çok bir bilgim yok da onunla alakalı böyle bir konu gördüm. @CEO of SM Technology açmış, sanırım alınmasını pek önermiyor. Ben de konuyu okuyacağım şimdi. Okumak istersen konu linki:

Faydalı bir konu hocam çok sağolun.

Hocam ikinci el kafama yatan bulamadım. Mecbur sıfır aldım.

RTX 4060 Ti ile aynı performansı veriyor 3 yıl garantili sıfır kart.

Satıcıya ulaşıp tüm testleri ve faturayı istedikten sonra Param Güvende ile satın alın tertemiz RTX 3080 kartınız olur 4060 Ti'dan daha iyi.

Bu da başka bir RTX 3080 ilanı tertemiz duruyor kartlar testler yapılıp satıcıdan fatura istendiğinde Param Güvende ile alındığında pişman etmez.

Bir RTX 3080 daha bu satıcı biraz iddialı pazarlık ile 10k civarına alınabilir.

4060 Ti'ı kaça satın aldın? Attığım ilanlara bak tertemiz kartlar hepsi hiçbirine güvenmedin en alttaki kart çok iyi duruyor ileride pişman olursun keşke sıfır kart alacağıma hiçbir farkı olmayan 3080'i alsaydım diye.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı