RTX 2060S FurMark'ta 78 derece

Gonuldagi

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
İkinci elden yeni aldığım Manli RTX 2060 Super FurMark testinde 78C kısa sürede görüyor.
Ama 78 C de geçirmiyor hızı düşüyor. 64 Bit FurMark 1830 MHz hle başladı 1740 MHz düştü.
Isı sabit 78C. Isılar normal mi? Sanırım termal yenileme mi gerekiyor? Ekran kartını iade etme hakımda var.

Bende Zalman'ın termal macunu var ama 2015'ten daha eski biraz koyu bir macun. Olur mu?
Bir de Artich Silver 5 var o da 2015'ten kalma hiç açılmadı.

Bunlar olmazsa ne alayım?

Dosya Ekleri

• 2060 s.PNG
    2060 s.PNG
    3,1 MB · Görüntüleme: 44
İkinci elden yeni aldığım manli RTX 2060 Super FurMark testinde 78C kısa sürede görüyor.
Ama 78 C de geçirmiyor hızı düşüyor. 64 Bit FurMark 1830 MHz hle başladı 1740 MHz düştü.
Isı sabit 78C. Isılar normal mi? Sanırım termal yenileme mi gerekiyor? Ekran kartını iade etme hakımda var.

Bende Zalman'ın termal macunu var ama 2015'ten daha eski biraz koyu bir macun. Olur mu?
Bir de artich Silver 5 var o da 2015'ten kalma hiç açılmadı.

Kartı 4X MSAA ile açmayın. Ek yük ile kartın yüksek sıcaklığa çıkması çok normal. 2K 0X MSAA'ya da 1080 0X MSAA açmanız çok daha mantıklı olacaktır 10-15 dakika bekleyip kartın en yüksek kaç dereceye çıktığına bakın ve frekanslar düşüyor mu diye tekrar bakın.

İkinci elden yeni aldığım manli RTX 2060 Super FurMark testinde 78C kısa sürede görüyor.

Bir de artich Silver 5 var o da 2015'ten kalma hiç açılmadı.

Ek olarak 2015'ten kalma macunların size bir yararı olacağını sanmam donmadıysalar veya SKT geçmediyse. Ufak bir miktara kıyıp çok daha iyilerini almakta fayda var 2 el kartlarda ne olup olmayacağı belli olmaz iyi bir bakım her türlü şart. Benim 2 elden aldığım 3080 Ti soba gibi yanıyordu bakımdan sonra iyi rahatlıyor ama eski haline geri dönmesi sizin kullanımıza bağlı.

Kartı 4X MSAA ile açmayın. Ek yük ile kartın yüksek sıcaklığa çıkması çok normal. 2K 0X MSAA'ya da 1080 0X MSAA açmanız çok daha mantıklı olacaktır 10-15 dakika bekleyip kartın en yüksek kaç dereceye çıktığına bakın ve frekanslar düşüyor mu diye tekrar bakın.

Ek olarak 2015'ten kalma macunların size bir yararı olacağını sanmam donmadıysalar veya SKT geçmediyse. Ufak bir miktara kıyıp çok daha iyilerini almakta fayda var 2 el kartlarda ne olup olmayacağı belli olmaz iyi bir bakım her türlü şart. Benim 2 elden aldığım 3080 Ti soba gibi yanıyordu bakımdan sonra iyi rahatlıyor ama eski haline geri dönmesi sizin kullanımıza bağlı.
42 dk da evi ısıtmış ama 2 dakikada soğudu sanırım çok yük bindirdik.
Birde sizin dediğiniz gibi deneyeyim.

Dosya Ekleri

• 1703763896930.png
    1703763896930.png
    2,6 MB · Görüntüleme: 27
42 dk da evi ısıtmış ama 2 dakikada soğudu sanırım çok yük bindirdik.
Bir de sizin dediğiniz gibi deneyeyim.

42 dakika yük fazla gereksiz 10-15 bilemediniz en fazla 20 dakika yeterli ekranda pikselleşme veya çeşitli çizgiler, siyah ekran gibi sorunlar yoksa iyi bir termal bakımdan sonra rahatlayabilir. Aldığınız satıcıya bunu bir sorun kartın en son bakımı ne zaman yapıldımı açıldımı diye vesaire.

Kartı aldığım arkadaş 3 ay kullandım dedi bakım felan yapılmamış şimdi biraz soğusun ne olduğu ortaya çıkar.

Bir şey değişmedi biraz geç ama bundada 78 C ulaştı. hatta oda sıcak olmaya başladı pencereyi açtım 😁

Dosya Ekleri

• 2060s.PNG
    2060s.PNG
    2,5 MB · Görüntüleme: 20
Hocam bu da 4X MSAA ile açılmış furmakı kendi elinizle açıp 0X MSAA 1080p açınız ve kartın üstündeki seri numarasını söyleyebilir misiniz?
Manli rtx 2060 super ayrica kutu etiketinde gallardo diyor.

Hocam bu da 4X MSAA ile açılmış furmakı kendi elinizle açıp 0X MSAA 1080p açınız ve kartın üstündeki seri numarasını söyleyebilir misiniz?
msaa yı nasıl kapatacağız custom dedim gene aynı.

Dosya Ekleri

• 20231228_160359.jpg
    20231228_160359.jpg
    344 KB · Görüntüleme: 27
Son düzenleme:
Manli RTX 2060 Super ayrica kutu etiketinde gallardo diyor.

Kartın garantisini çeşitli siteler ile sorgulatmayı denedim ama kartın garantisi Türkiye'de bulunmuyormuş sanırsam yani cihaz yüksek ihtimalle yurt dışından getirilmiş yani garantisi varsa bile sizin aldığınız satıcıdan onun aldığı satıcı ile irtibat kurmanız gerek gerekli belgeleriniz ile ayrıca bileşenlerinin bilinmediği söylenilmiş yani yüksek ihtimalle kötü bileşenli bir kart olma ihtimali var tavsiye edilen bir branş değil bu konu hakkında Technopat forumunda bahsedilmiş ek olarak kartın tam modeli Manli RTX 2060S gallardo. Son olarak kartın ne kadar kullanıldığını ya da kişide kartı ikinci elden başka birinden alıp almadığını anlamak için manlinin sitesine gidip destek aracılığı ile garantisini sorgulatabilirsiniz eğer yardımcı olursalar.

Manli RTX 2060 Super ayrica kutu etiketinde gallardo diyor.

MSAA'yı nasıl kapatacağız Custom dedim gene aynı.

Custom demenize gerek yok kendiniz elle seçip GPU stress test butonuna basın.

Geri
Yukarı