Çözüldü RTX 2060S sistem Witcher 3 Next Gen güncellemesi sonrası DX12 modunda 60 FPS veriyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 11

NRVS

Megapat
Makaleler
9
Yer
C-137
RAM
1
Neden FPS konusunda DX11 ile DX12 arasında böyle büyük bir fark oluşuyor? YouTube'da ekran kartımın test videolarına baktığımda DX12'de çok rahat oynuyorlar. Benim DX11'de hiçbir sıkıntım yok genellikle 60+ FPS ile oynayabiliyorum ama DX12'de 60 FPS'i zor görüyorum.

DX11
Grafikler: Ultra+
Kenar yumuşatma: TAAU

Screenshot_1-min.png

Screenshot_2-min.png

DX12
Grafikler: Ultra+
Kenar yumuşatma: DLSS quality

Screenshot_4-min.png

Screenshot_6-min.png

Sistemim:
Ryzen 5 3600
MSI RTX 2060S 8 GB
MSI B350 Tomahawk Arctic
2x8GB Corsair RGB Pro 3600 MHz

Son düzenleme:
Çözüm
Hotfix ile sorunu düzeltmişler. DX12'de Ultra ayarlarda RTX kapalı DLSS kalite modunda 60 FPS ve üzeri oynanabiliyor.

Screenshot_1.png
Bende de benzer sistem var tek fark 12100F var bende. Sabah indireyim mi diye düşünmüştüm iyi ki indirmemişim.
Dx11 ile girersen hiçbir sıkıntı yok oyun yağ gibi akıyor ama sorun dx12 ile girdiğinde fps 60 gösterse bile oyun inanılmaz takılıyor ve kasıyor oynanmayacak hale geliyor. Güncellemeyi yapabilirsin dx11 ile girdiğin sürece sorun yaşayacağını sanmıyorum.

Dx11 ile girersen hiçbir sıkıntı yok oyun yağ gibi akıyor ama sorun dx12 ile girdiğinde fps 60 gösterse bile oyun inanılmaz takılıyor ve kasıyor oynanmayacak hale geliyor. Güncellemeyi yapabilirsin dx11 ile girdiğin sürece sorun yaşayacağını sanmıyorum.
Peki Dx11 ile 12 arasında grafiksel bir farklılık oluyor mu?

@Penetrator God sorun nedir? Anlayamadım.

Güncellemeden sonra Steam'de olmak üzere herkes performansın daha kötüye gittiğini belirtmişken siz gelip düzeldi diyorsunuz anlamak zor. Keza ben de güncelleme öncesi daha iyiydi şu an çok daha beter hale geldi.

Güncellemeden sonra Steam'de olmak üzere herkes performansın daha kötüye gittiğini belirtmişken siz gelip düzeldi diyorsunuz anlamak zor. Keza ben de güncelleme öncesi daha iyiydi şu an çok daha beter hale geldi.
Ekran görüntüsü attım daha ne yapabilirim yalan söyleyecek halim yok herhalde değil mi? Daha önce DX12 de hiçbir ayarda 60 FPS bile göremiyorken güncellemeden sonra düzeldi Ultra ayarlarda oynayabiliyorum.

Peki Dx11 ile 12 arasında grafiksel bir farklılık oluyor mu?
Tabiki farklılık var dx12 ile grafikler daha güzel ancak dediğim gibi optimizasyon sıkıntılı fps 60 sabit gözüküyor ancak oyun takılıyor fps 10-15 gibi tepkime süresi de çok geç oynanmayacak halde.

Geri
Yukarı