RTX 2060S vs RX 5700 XT

Erdembeyo

Centipat
Merhabalar, öncelikle ben bir PC toplayacağım ve bütçem 7000 TL. Ekran kartı olarak:
  • MSI GeForce RTX 2060 Super Ventus GP OC 8 GB
  • XFX AMD Radeon RX 5700 XT RAW II Ultra 8 GB
Evet RX 5700 XT daha performanslı bir kart fakat ben bu bilgisayarı uzun vadede kullanmak istiyorum ve araştırmalarıma göre RX 5700 XT'yi overclock yaptığımda 85 dereceye kadar çıkabiliyor. Kullanacağım kasa mesh panel bir yapıda. Benim için sıcaklıklar çok önemli, ileride overclock yapmayı düşünüyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar, öncelikle ben bir PC toplayacağım ve bütçem 7000 TL. Ekran kartı olarak:
Evet RX 5700 XT daha performanslı bir kart fakat ben bu bilgisayarı uzun vadede kullanmak istiyorum ve araştırmalarıma göre RX 5700 XT'yi overclock yaptığımda 85 dereceye kadar çıkabiliyor. Kullanacağım kasa mesh panel bir yapıda. Benim için sıcaklıklar çok önemli, ileride overclock yapmayı düşünüyorum.
Blower fanlı modeldir o şuan incehesapta 3800 e 5700 xt nitro+ var 2010 mhz e kadar Boost clocku var.

Düşündüğün 2 model de ısınan modeller. Özellikle ventus serisinden uzak dur. Uzun ömürlü bir bilgisayar toplayacaksan kesinlikle model düşürüp, asus, msi veya gigabytenin gaming serilerine bak. Özellikle asusun rog strix serisi mükemmel. Isı ve ses konusunda takıntılıysan, benim gibi 2-3 tane sıfır kasa değiştirmek zorunda kalırsın. Şuan ekran kartım 5-10 fps düşük veriyor ama 60-65 derecenin üstüne çıkmıyor.

Geri
Yukarı