RTX 2070, 1080p Monitörde Kullanılmalı mı?

Baturs

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Masasında
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Doğru yere mi konu açtım bilmiyorum. Geçenlerde RTX 2070 ile ilgili konu açmıştım. Hesaba katmadığım bir şey benim 144Hz 1080p bir monitörüm var RTX 2070 alsam 1080p ile kesinlikle darboğaz olur, darboğazı yaşamamak için ne yapabilirim? DSR teknolojisi sorunumu çözer mi, daha yeni monitör aldım yani değiştirme gibi bir lüksüm ne yazık ki yok. Cevaplarınızı bekliyorum, şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
DSR gerçek 2K ya da 4K gibi bir kalitede görüntü sunamıyor. O kartı alıp devamlı 1080p de kullanmak bence çok yanlış seçim olur. Elinizde monitörü satıp üstüne biraz para ekleyip geçebileceğiniz en kısa zamanda daha üst çözünürlükdeki bir monitöre geçersiniz.

Doğru yere mi konu açtım bilmiyorum. Geçenlerde RTX 2070 ile ilgili konu açmıştım. Hesaba katmadığım bir şey benim 144Hz 1080p bir monitörüm var RTX 2070 alsam 1080p ile kesinlikle darboğaz olur, darboğazı yaşamamak için ne yapabilirim? DSR teknolojisi sorunumu çözer mi, daha yeni monitör aldım yani değiştirme gibi bir lüksüm ne yazık ki yok. Cevaplarınızı bekliyorum, şimdiden teşekkürler.

Sizin hedefiniz Ultra 144 FPS'e ulaşmak olmalı,
Bunu da her oyun sağlayamıyor.
Ben de sizin gibi 144 Hz 1080p monitör kullanıyorum,
Bu bağlamda bizim gibi oyuncular için 1080Ti veya RTX 2070 ideal kartlar bana göre.

Kullanılır. 1080p oldukça iyi bir çözünürlük, doğru kullanıldığında herşey için de yeterli.

Yeni 2000 serisi Nvidia kartlar hızdan ve güçten çok yeni teknolojilere odaklanıyorlar. Nvidia 2080Ti'da bile bütün bu teknolojiler açıkken Battlefield V 30 FPS civarı alıyor. Nvidia'ya özel teknolojiler kapalı iken ise 1080Ti'ın %15-20 daha güçlüsü olacak deniliyor. (Henüz resmi açıklamalar ve ölçümler yok)

Bu da, The Witcher 3'ü 130-140 FPS'te oynayıp 144Hz'in tadını çıkarırsınız demek.

Kullanılır. 1080p oldukça iyi bir çözünürlük, doğru kullanıldığında herşey için de yeterli.

Yeni 2000 serisi Nvidia kartlar hızdan ve güçten çok yeni teknolojilere odaklanıyorlar. Nvidia 2080Ti'da bile bütün bu teknolojiler açıkken Battlefield V 30 FPS civarı alıyor. Nvidia'ya özel teknolojiler kapalı iken ise 1080Ti'ın %15-20 daha güçlüsü olacak deniliyor. (Henüz resmi açıklamalar ve ölçümler yok)

Bu da, The Witcher 3'ü 130-140 FPS'te oynayıp 144Hz'in tadını çıkarırsınız demek.

Katılıyorum. Zaten 1080Ti'ın kendisi Witcher 3'de Full Ultra (Hair works dahil) 1080p'de 144 FPS'e ulaşabiliyor. RTX 2070 daha iyi performans verir bana göre.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı