RTX 2070 Çift monitörde Kapanıp Açılma

• Konuyu başlatan Lera
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 6
  • Görüntüleme 487

Lera

Hectopat
Merhaba arkadaşlar, yaklaşık 2 senedir çift monitör(TN panel) kullanıyorum. Kullandığım monitörlerin çözünürlükleri 1920 X 1080 olup birisi 144Hz'di ve 2 senedir bir sıkıntı yaşamadım. Biri DisplayPort'tan diğeri ise HDMI(60Hz olan) ile bağlıydı.

Bugün yeni monitörüm geldi. Yeni aldığım monitör IPS panel, 2K bir monitör. Monitörlerimin ikisi de ekran kartına DisplayPort ile bağlı. Yeni aldığım monitörde sekme açsam bile diğer monitör kapanıp açılabiliyor. Güçten kesilme olmuyor, sadece ekran kararıp tekrar geliyor 2-3 sn içinde.

Kapanıp açılma sürekli olmuyor. Bazen her YouTube videosunu açtığımda oluyor bazen de yeni klasör açtığımda oluyor.

Dipnot: Monitörü 1 saattir kullanıyorum.

Ekran Kartı: MSI NVIDIA GeForce RTX2070 Armor 8GB 256Bit GDDR6

Dosya Ekleri

• ss.png
    ss.png
    242 KB · Görüntüleme: 30
Cevabınız için teşekkür ederim ,deniyorum.Biraz test ettikten sonra dönüş yapacağım.

@tolgatoksoy14

Edit : 2k olan ekranı 1920x1080 çözünürlüğüne aldıktan sonra bir sıkıntı olmadı.Sonra tekrardan 2k çözünürlüğe aldım ve şimdilik sıkıntı çıkarmadı
Sorun hz ile ilgili eğer 2k da 144hz ye ayarlarsam diğer monitörün ekranı kararıp geri geliyor.
Edit : İkinci monitörü 60 hz ye düşürünce sorun yine ortadan kalktı.Anladığım kadarıyla 2 monitörüde 144hz ye ayarlayınca sorun oluşuyor.Ya da ayar yapmam lazım.Müsait olduğum zaman bakacam onlara.

Son düzenleme:
İki monitörü de 144hz ye ayarlayınca sıkıntı çıkıyor.Fakat monitörlerden birisini 60hz ye çekince problem ortadan kalktı.Ben de ikinci monitörü 60hz kullanıyorum.Nvidia kontrol paneli ayarlarına da bakacam bir ara ikisini de 144hz de sorunsuz kullanabildiğim zaman konuya yazarım
Tamamdır hocam kartta bı sıkıntı var galiba ya da kronik de olabilir yapmazsanız bence servisle görüşün

Tamamdır hocam kartta bı sıkıntı var galiba ya da kronik de olabilir yapmazsanız bence servisle görüşün
Tekrardan merhaba , asusun forumuna göz gezdirdim.Benzer açılıp kapanmalar hem yeni aldığım Asus tuf VG27AQL1A hem de başka monitörlerde mevcutmuş.Yarın müsait bir zamanımda asusun teknik servisiyle görüşecem.

Bunun dışında yan ekran 60hz olduğunda herhangi bir sorunla karşılaşmıyordum fakat yan ekranda bir videoyu full screen yaptığım zaman da kapanıp açılma olmaya başladı.Bu sefer de nvidia kontrol panelinden scaling modu aspectten full screen e alınca problem ortadan kalktı.

Bir de yan monitör açıkken orada bir şeyler izlerken istediğim fps değerlerinde oyun oynayabiliyorum bir sıkıntı olmuyor.

Bakalım kaç deneme sonunda sorunu kökten çözeceğim :D
Edit : 2. monitör için kullandığım display portu çıkartıp , monitörü hmdi ile bağladım.Şimdilik sorunum çözülmüş gözüküyor.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı