RTX 2070 %40 Kullanım Sorunu

lordpeaceful

Hectopat
Arkadaşlar sistemim:
  • Ryzen 2700X
  • MSI RTX 2070 Gaming Z (En iyi 2070)
  • MSI X470 Gaming M7 AC Anakart
Bu şekilde bir sistemim var ve ekran kartımın %40-%50 civarını kullanıyor.
Buna bağlı olarak FPS düşüşü yaşıyorum.
Gerçek bir örnek: PUBG'de lobideyken ve uçaktayken ekran kartını %70-%80'de kullanıyor ve 200FPS civarında alıyorum.
Fakat oyun içerisinde ekran kartı kullanımı %40-%50'lere düşüyor ve FPS'im 70-80 oluyor.
Arkadaşımda 1060 6GB var ve benden çok FPS alıyor oyun içerisinde. Sizce bu sorunun kaynağı nedir?

Ya da ekran kartının kullanımını kendim nasıl %80'lere çekebilirim ya da sabitleyebilirim?
144 FPS görünen FPS PUBG karlı map'te çektiğim fotoğraf %73 kullanıyor ekran kartını orada da.
Cidden aklım almıyor destek verirseniz sevinirim. Windows veya sistem hatası diye düşünüyorum.

387707

Dosya Ekleri

• s.jpg
    s.jpg
    231,8 KB · Görüntüleme: 56
  • sdsa.jpg
    sdsa.jpg
    212,4 KB · Görüntüleme: 62
Öncelikle pubg ayarlarından dikey senkronizasyon yani ekranınızın hzsine eşitlemeyi kapalı tutun ve fps limitini kaldırın.Sanki 144den yukarı cıkmıyor gibi geldi bana resimlerde.
Fps camera fov en yüksege alın.(Pubg ayarlarından)
Anti aliasing(Kenar yumuşatma) ve Dokuyu yüksek gerisi düşük yapın ben öyle yaparak gpu kullanımını arttırmayı başarmıştım.

Çözünürlük FHD mi ve En iyi 2070 derken neyi kastediyorsunuz?
RTX 2070 ekran kartım var ve 1930MHZ, o bakımdan en iyisi..
Çözünürlük FHD.
Öncelikle pubg ayarlarından dikey senkronizasyon yani ekranınızın hzsine eşitlemeyi kapalı tutun ve fps limitini kaldırın.Sanki 144den yukarı cıkmıyor gibi geldi bana resimlerde.
Fps camera fov en yüksege alın.(Pubg ayarlarından)
Anti aliasing(Kenar yumuşatma) ve Dokuyu yüksek gerisi düşük yapın ben öyle yaparak gpu kullanımını arttırmayı başarmıştım.
Söylediğin ayarlar yapılı ve FPS limitleri kapalı. Hiçbir FPS takılması olmuyor uçakta vesaire 200 FPS'lere çıkıp düşüyor

2070 gibi bir ekran kartında full hd oynamak biraz komik olmuş. Artı RAM kaç gb?

3.95'e sabitli durumda.

RAM 2x8GB 3000MHZ.
Sistemim fazlasıyla iyi. 2K ayarlarda FPS oyunlarını oynamıyorum.
Merhabalar, PUBG henüz optimizasyon konusundan sorunları var kriteriniz bu oyun olmamalı. Bende bu şekilde kullanım da dalgalanmalar yaşıyorum. Çözüm yolunu şu şekilde buldum kendimce, oyunda ki ayarları düşüğe alıp oynamayın. GPU kullanımını arttırmak için grafik ayarlarınızı yüksek tutun. Lobi de ve uçakta düzgün olmasının sebebi de oyundaki optimizasyon sorunudur.

3.95'e sabitli durumda.

RAM 2x8GB 3000MHZ.
Sistemim fazlasıyla iyi. 2K ayarlarda FPS oyunlarını oynamıyorum.

Monitörünüz 60Hz ise 2K tercih edilebilir ancak 144Hz gibi bir değere sahipseniz 1080p tercih edin.

Kartınız 2K oyun oynamak konusunda o kadar da başarılı bir kart değil.

Monitörünüz 60Hz ise bunu tercih edebilirsiniz ama burada da ekran kartından biraz yük alın derim, ani droplar yaşatmaz böylelikle akıcı oynayış olur.

2k için fps iyi görünüyor insanlar 1080p'de 130 fps alıyor 2k için normal değerler(fps) sadece kart kullanımında sıkıntı var. Ayarlarınız düşükte oynuyorsaınz bu sorun olabilir.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı