RTX 2070 Düşük FPS

EpicUp

Hectopat
Daha fazla  
Sistem şu : (1 hafta önce alındı)
AMD Ryzen 7 2700x
Corsair 16 GB 3200 MHz
MSI X470 Gaming Plus
MSI RTX 2070 Armor
CM Masterliquid 240 Sıvı Soğutma
250 GB Samsung M.2 SSD
WD 7200 RPM 1 TB HDD
700W PSU
Monitör 1080p

Aldığım FPS'ler :
LoL= 170 (Ultra)
CS:GO= 210 (Ultra)
Rust= 90 FPS (Ultra)

Bu FPS'ler normal mi? GTX 1050 ile aynı FPS alıyor diyenler var neden böyle?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ryzenlerin tek çekirdek gücü düşük bu nedenle oyunlarda ciddi farklar olabiliyor. CS GO'da 50 fps'den fazla fark olabiliyor 1080P'de. CS GO için yanlış işlemci seçmişsiniz. 6600K + 1070 ile ultrada 300 FPS civarı alıyorum.
9600K çok daha iyi bir tercih olurdu oyunlar için.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ryzenlerin tek çekirdek gücü düşük bu nedenle oyunlarda ciddi farklar olabiliyor. CS GO'da 50 fps'den fazla fark olabiliyor 1080P'de. CS GO için yanlış işlemci seçmişsiniz. 6600K + 1070 ile ultrada 300 FPS civarı alıyorum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
İşlemci kullanımı neden hep İntel'e göre düşük ? Belki aynı kullansa eşitlenecek bu bir sorun mu ?

İşlemci kullanımı neden hep İntel'e göre düşük ? Belki aynı kullansa eşitlenecek bu bir sorun mu ?
Düşük olması sizi yanıltmasın Ryzenlerde sanal çekirdek sayısı fazla olduğu için düşük algısı yaratıyor aslında gerçek çekirdek kullanımına bakmak lazım. Oyun içi işlemci kullanımını gösteren programlar sanal çekirdekleri de gerçek çekirdek gibi hesaplayıp bunun üzerinden işlemci kullanımını gösteriyor o nedenle düşükmüş gibi görünüyor.
Render işlemi o sanal çekirdekleri de kullanıyor ama oyunlarda pek bir anlamı yok.
Bu bir sorun değil işlemcinin kapasitesi bu, işlevi bu. Render için iyi ama oyunlar için kötü.

9600K çok daha iyi bir tercih olurdu oyunlar için.

Çoklu çekirdek ayarı bunun için var CS:GO da.

Bunların hepsi Ryzen işlemci kullanıyor. Sadece 1 tanesinde Intel gördüm ama onun da rami 8 GB.
çoklu çekirdek ayarı bunun için var CS:GO da.
Önemli olan çekirdeğin gücü. CS GO'nun 8 çekirdeğe değil güçlü çekirdeklere ihtiyacı var.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.JPG
    Ekran Alıntısı.JPG
    44 KB · Görüntüleme: 78
Sistemimiz hemen hemen aynı işlemci olarak i5 9600k tercih ettim 1080p Monitör kullandığım için. Ben yaklaşık CS:GO'da 300-350FPS, LOL 350-400 FPS falan aliyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı