RTX 2070 LOL düşük FPS

Halit KIDIR

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar öncelikle sistemimin özellikleriyle başlamak istiyorum.

İşlemci: Ryzen 5 3600X
GPU: RTX 2070 OC ROG STRIX
Anakart: ASUS ROG STRIX B-450 F
RAM: 16 GB Dual Kingston Predator 3000 MHz
SSD: Kingston A100 480 GB
HDD: 1 TB Seagate Barracuda 7200 RPM
PSU: Sharqoon 750W 80+ Bronze
Monitör: AOC 2590VXQ 75 Hz monitör

Sistemim DX12 oyunlarda Ultra ayarlarda ekran kartı kullanımı %98 FPS gayet iyi durumda bazen ekran yırtılmalarına maruz kalıyorum. LOL'de ise 170-220 FPS alıyorum ve bu durum beni rahatsız ediyor oyunda nadir de olsa FPS düşüşü oyunumu etkiliyor. LOL'de GPU kullanımım %9 larda Ultra ayarlarda oynuyorum ayarları Low'a çeksem bile FPS artmıyor.
Biliyorum 75 Hz üstü FPS'in bana katkısı yok amma ve lakin karşılaştırma yaptığım aynı sistemlerde FPS 600'lerde.
Bu sorunu çözmek için oyunu bir çok kez silip yükledim, temiz driver kurulumu yaptım, DDU programı ile ne yaptıysam LOL'deki düşük FPS ve düşük işlemci, ekran kartı kullanımı sorununu çözemedim. Konu ile alakalı bilgisi olan arkadaşlarım beni bilgilendirirmi ya da sorun neyden kayanklı olabilir ekran kartımda bir sorun mu var anlamadım gitti, diğer oyunlarda bir problem yaşamıyorum sadece ekran yırtılmaları oluyor o kadar.

Benzer bir sorunu ben de gözlemledim. Ekran kartım RX 580 Pulse 8GB modeli League Of Legends oyununda 200fps üzerine çok çıkamıyorum gpu kullanımı genelde %20 civarında. Arkadaşımda GTX 1060 6GB modeli var ve kendisi 300fps ve üzerini rahatlıkla görüyor. Ayarlarımız aynı 1080p en yüksek ayarlar. Çok araştırdım ama çözüm bulamadım.
Sorunun çözümünü bulursan benimlede paylaşırmısın lütfen teşekkürler.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı