RTX 2070 marka ve model önerisi

MSI'ın önceki Armor modelleriyle 2000 seri Armor modelini aynı kefeye koymamak gerekir. 2000 seri Armor modeli önceki Gaming modellerinden farksız soğutma performansına sahip. Aero aynı tas aynı hamam alınmaz.
alıcağın ekran kartı zaten güçlü bi kart ısınacaktır önerdiğim markalarla diğerlerine göre daha serin kullanıcaksın emin olabilirsin

MSI Armor OC ibaresi olmayan 2070 modelini kullanmaktayım ve kartı Heaven ve Valley gibi grafik testine soktum ayrıca Furmark testinde 90 dakika boyunca çalıştırdım kartın sıcaklığı 60 dereceyi geçmedi. Gayet sağlam bir soğutması olduğunu ''tecrübe etmiş'' biri olarak söyleyebilirim. Ayrıca kartın çekirdek hızını son sürüm olan MSI Afterburner yazılımı ile OC Scanner ayarını kullanarak rahat bir şekilde 2040Mhz değerine çıkardım. Oyunlarda da bu değer stabil bir şekilde çalışmakta.

Yani diyeceğim o ki, Armor 2070 model kartı en ucuza nerede var ise oradan edinip gönül rahatlığı ile kullanabilirsin.

MSI Armor OC ibaresi olmayan 2070 modelini kullanmaktayım ve kartı Heaven ve Valley gibi grafik testine soktum ayrıca Furmark testinde 90 dakika boyunca çalıştırdım kartın sıcaklığı 60 dereceyi geçmedi. Gayet sağlam bir soğutması olduğunu ''tecrübe etmiş'' biri olarak söyleyebilirim. Ayrıca kartın çekirdek hızını son sürüm olan MSI Afterburner yazılımı ile OC Scanner ayarını kullanarak rahat bir şekilde 2040Mhz değerine çıkardım. Oyunlarda da bu değer stabil bir şekilde çalışmakta.

Yani diyeceğim o ki, Armor 2070 model kartı en ucuza nerede var ise oradan edinip gönül rahatlığı ile kullanabilirsin.
Dostum oyunlarda sıcaklık kaç derece?

Gigabyte windforce max 66 derece. Armor seririsini öven çok oldu ama ben bazı testlerde normal değerlerden biraz yüksek olduğunu biliyorum.

Benim düşüncem nvidia kartları kasa hava akışı iyi olduğu sürece güzel değerler verir.

Ekran kartı sıcaklığı oyunlarda tam yükte çalışıyorken 59 ile 64 derece aralığında değişiyor. Bu arada fanlar düşük devirde dönmekte.

Fanların dönme yüzdesini kontrol etmediysen bir bak. Bu sıcaklık değerini etkileyen kasa içi hava akışı, diğer bileşenlerin yaydığı ısı miktarı, bulunduğun muhitin iklimi vs. çok etken var. O yüzden iade edip etmemen sana kalmış bir seçenek.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı