RTX 2070 satıp RTX 3060 Ti'ı beklemek mantıklı mı?

2080S sahibi olarak ilk aldığım zamanlarda da bana öyle diyorlardı.1080P aldım ve gayet memnunum.Triple A oyunları ultrada oynadığım için ve hz olayı işin içine girdiği için eğer arkadaş da benim gibi yapacaksa almasını tavsiye etmem.
:) 3060 Ti daha performanslı.
Bence arada hissedilebilir bir performans farkı olmayacak. 2. elde satıp stok sorunundan dolayı 3060ti bulmanız vs de sıkıntı gibi geliyor bana. Benim fikrim kullanabildiğiniz kadar elinizdekini kullanıp sonra gerçek bir yükseltme yapmak. Eğer nakit para elinize geçecekse kartı satınca tabi mantıklı ama değilse o uğraşa vs değeceğini zannetmiyorum
Hayır büyük bir fark var.

:) 3060 Ti daha performanslı.

Hayır büyük bir fark var.
Çok büyük bir fark yok taş çatlasın 10 fps fark var çoğu oyunda 4-5. Ekstradan 2k monitör masrafı da olacak. Üstelik o olmasa bile stok sorunundan dolayı 3060ti çok pahalı olacak. Gereksiz bir harcama bence 5 10 fps için 2-3 bin lira gidebilir monitörle birlikte.

Çok büyük bir fark yok taş çatlasın 10 fps fark var çoğu oyunda 4-5. Ekstradan 2k monitör masrafı da olacak. Üstelik o olmasa bile stok sorunundan dolayı 3060ti çok pahalı olacak. Gereksiz bir harcama bence 5 10 fps için 2-3 bin lira gidebilir monitörle birlikte.
5-10 FPS bilgisayar sektöründe orta fark sayılıyor. :)

İkinci elden kaça satacaksınız? Ayrıca 2K monitörünüz var mı?

Piyasayı araştırıp ona göre değer biçeceğim 2K monitörüm ise yok.

Bence arada hissedilebilir bir performans farkı olmayacak. 2. elde satıp stok sorunundan dolayı 3060 Ti bulmanız vs de sıkıntı gibi geliyor bana. Benim fikrim kullanabildiğiniz kadar elinizdekini kullanıp sonra gerçek bir yükseltme yapmak. Eğer nakit para elinize geçecekse kartı satınca tabii mantıklı ama değilse o uğraşa vs değeceğini zannetmiyorum.

Anladım yani parçalar iyice eskidiğinde yükseltmeni yaparsın diyorsun mantıklı aslında. Yani şu an 0 RTX 2070 7Klarda geziyor 5K ya satmış olsam 4.5k ya almış olurum 500TL para elime geçer ama işte performansı daha fazla benchmarka baktığım zaman.

RTX 2070 ile 1080P'de BF5 oynarken birçok ayar Ultra bazıları High olarak 140-160 FPS arası alıyorum haritasına göre. 2K'da 3060 Ti ile bu oyunda bu FPS'leri alamam. 2K'ya geçersem RTX 3070 veya 3080 almak mantıklı kendim için.

Yani aslında RTX 3070 alabilirsem alırım o da şu anki ekran kartımın gittiği miktara bağlı olur.

5-10 fps 50 den 60 a vs çıkartmayacaksa fark edilmesi zor olacak. Zaten kasma sorunu olmadan istediği ayarlarda oynayabiliyorken etkisini hissetmeyecek dolayısıyla büyük bir fark olmayacak bence
Soldaki 3060 sağdaki 2070 Super

1610724337007.png

Geri
Yukarı