RTX 2070 sistem oyun esnasında siyah ekran hatası veriyor

luthien52

Hectopat
Yer
Türkiye
Daha fazla  
Anakart
H97M-E
EVGA RTX 2070 Black 8 GB, i7-4790, 16 GB DDR3 RAM, High Power 800 watt 80+ PSU var. Oyun oynarken bir anda fanlar %100 olup ekran siyah oluyor ve bilgisayarı kapatana kadar hiçbir şekilde düzelmiyor ancak arkadaki sesler gelmeye devam ediyor.

500W PSU kullanıyordum, yetmiyordur sorun PSU'dadır diye gittim 800W PSU aldım. Sorun çözülmedi, güç kablolarını değiştirdim ekran kartını söktüm taktım. Driver sürümü düşürdüm. Belki sorun uzatmalıdadır deyip uzatmalıyı bile değiştirdim. Format da attım ama nafile, hiçbir şekilde düzelmiyor. Ekran kartımın sıcaklığı 68 dereceyi geçmiyor ancak bir anda kapanıyor ve fanlar %100 oluyor.

Ekran kartı sürücülerini kaldırıp tekrar kurun.

2024-06-12_00-10-21.png

Ekran kartı sürücülerini kaldırıp tekrar kurun.

Eki Görüntüle 2220124
Yaptım hocam, 555.99 kullanıyordum DDU ile silip tekrar son sürüme geçtim sonra bir öncekine geçtim yine aynı değişen bir şey yok.

OCCT ile 3D testi yaptınız mı? Sorun donanımsal da olabilir.
Yaptım, 2 dakika sonunda yine kapanıp fanlar %100 oldu.

Eski ekran kartımı taktım. (Sapphire RX 560) Bağlantılarını vs. yaptım şimdi de bunun fanı dönüyor ekrana görüntü gelmiyor.

Onboard üzerinden görüntü aldım ancak şu an ekran kartının fanları %100 çalıştığı halde ekran kartından görüntü alamıyorum ancak fanlar çalışmaya devam ediyor. Aygıt yöneticisinde vesaire de gözükmüyor.

Son düzenleme:
Sistem ekran kartını görmüyor. Görseydi ekran kartı takılı iken anakarttan görüntü alamazdınız.
Görmediği halde neden ekran kartının fanları %100 çalışıyor?

Farklı bir ekran kartı taktım o da olmadı, ekran kartı taktığım yer hakkı rahmetine kavuştu herhalde.

Geri
Yukarı