RTX 2070 Sistem Rust ve LOL Düşük FPS

EpicUp

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar Ryzen 7 2700x, MSI X470 GAMING Plus, RTX 2070 Armor ve Corsair 16 GB RAM kullanıyorum. Monitörüm 1080P. Rust'ta Ultra ayarlarda 60-100 arası alırken, LOL'de koridorda 170-200 arası alıyorum. Rust'ta ekran kartı kullanımı %60-90 arası. Acaba kartın 1080P'de kendini yormadığından mı düşük FPS alıyorum diye düşündüm ama kullanım %97 olunca da Rust'ta aynı FPS'i alıyorum. Witcher 3'te ise NVIDIA Hairworks açıkken 70-100, açık değilken 100-120 arası FPS alıyorum. Sorun nerede sizce? Videolarda aynı kart bahsettiğim oyunlarda aşağı yukarı 50 FPS daha fazla veriyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
FPS in temeli işlemci bence ve daha iyi FPS için daha iyi işlemci gerekiyor. Karta darboğaz bile yapıyor olabilir. Ekran kartınız iyi ama işlemci BENCE çok zayıf. Yada FPS değerleriniz çok normal. Ben LOL de 240 FPS sabit alıyorum. Sistem imzamdaki gibi değişmedi. Oyun akışında düşmeler 170 lere kadar olabilyor ama ekran kartı farkı var. Tek çekirdek gücü daha yüksek bir işlemci alabilirsiniz. BENCE!

FPS in temele işlemci bence ve daha iyi FPS için daha iyi işlemci gerekiyor. Karta darboğaz bile yapıyor olabilir. Ekran kartınız iyi ama işlemci BENCE çok zayıf. Yada FPS değerleriniz çok normal. Ben LOL de 240 FPS sabit alıyorum. Sistem imzamdaki gibi değişmedi. Oyun akışında düşmeler 170 lere kadar olabilyor ama ekran kartı farkı var. Tek çekirdek gücü daha yüksek bir işlemci alabilirsiniz. BENCE!
2700x 1080ti besleyen bir işlemci.

@Yasin Temel Araştırmadım bilmiyorum benim 240 FPS aldığım oyunda 200 FPS alıyor ve ekran kartı benim ekran kartımdan 2 kat değerli. Düz mantık yürütüyorum işlemcisi zayıf. Şahsen öyle bir kartım olsa Ryzen 7 3800x den aşağı bir işlemci takmam.

@Yasin Temel Araştırmadım bilmiyorum benim 240 FPS aldığım oyunda 200 FPS alıyor ve ekran kartı benim ekran kartımdan 2 kat değerli. Düz mantık yürütüyorum işlemcisi zayıf. Şahsen öyle bir kartım olsa Ryzen 7 3800x den aşağı bir işlemci takmam.
Sana şöyle söyleyeyimi 2600 2070'e %7 darboğaz yapıyormuş (bir yayıncının yayınında sormustum oda hesaplama sitesinden bakmıstı). 2700x' de 2600'den güçlü olduğuna göre darboğaz yapmaz. Ve şimdi baktım 2700x 2070'e sadece yüzde 1 darboğaz yapıyor.

@Yasin Temel Olabilir dememin sebebi araştırmadım bakmadım. Kesinlike darboğaz yapıyor demedim. Ancak LOL de 200 FPS alıp bundan rahatsız olan bir adam 2070 ekran kartı var ise işlemcisini daha güçlü tutması gerekiyor. Ben son sistem ekran kartı ile en zayıf darboğaz yapacak işlemci almayı mantıklı bulmuyorum. En yüksek seviyede işlemci ile ona uygun olabilecek maximum ekran kartı alınmasının daha doğru bir seçim olduğunu düşünüyorum. Tercihler sizin kararlar sizin FPS ler BİZİM.

Sana şöyle söyleyeyimi 2600 2070'e %7 darboğaz yapıyormuş (bir yayıncının yayınında sormustum oda hesaplama sitesinden bakmıstı). 2700x' de 2600'den güçlü olduğuna göre darboğaz yapmaz. Ve şimdi baktım 2700x 2070'e sadece yüzde 1 darboğaz yapıyor.
O tarz sitelere bakmayın. 1080P Medium ayarlara aldığında oyunda FPS çatır çutur düşüyor. Her şeyi ultra yaptıkça darboğaz kayboluyor. Low'da FPS düşme sebebi 2700X'in tek çekirdek performansı 2070'e yetmiyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı