RTX 2070 Sistem Toplama

Lerasen

Decapat
Yurtdışından RTX 2070 alacağım ama GTX 1070 Ti alsam mı diye kararsızım. Yakınım alacak ama en fazla 600$ bütçe. Ama ben kararsızım bu 600$'la ekipman alıp (HyperX Cloud 2 vs.) sonradan bir tane de ekran kartı alsam daha iyi olmaz mı? Ben RTX 2070 almayı düşünüyorum. 2500 TL'ye tamamlayabilir miyiz işlemci, monitör, ekipmanlar, anakart, güç kaynağı, kasa vs. Başka önerileriniz varsa onları da söyleyebilirsiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Tam anlamadım 2500 liranız var bununla ekipman mı alayım yoksa sistem mi düzeyim diyorsunuz? Konu düzenlenirken çok anlamsız olmuş cümleler anlayamıyoruz.

Tam anlamadım 2500 liranız var bununla ekipman mı alayım yoksa sistem mi düzeyim diyorsunuz? Konu düzenlenirken çok anlamsız olmuş cümleler anlayamıyoruz.
Yok RTX 2070 alacağım. Ama bunun yerine direk GTX 1060 alıp ekstradan iyi ekipman mı alayım (ekipmanım yok çünkü) yoksa RTX 2070 alıp kalan 2500 TL'ye RTX 2070'i besleyecek donanımlar dizebilir miyiz onu soruyorum.

Ekipman kolay değişir ama ana bileşenler zor değişir. Kartı 2070 alıp idareten 20 liralık klavyelerle devam et. 2500 TL ye biraz zor yalnız en düşük işlemci 1000 lira zaten kaldı ki sıkıntı yaratır o da. 4Bin liraya uzun süreli sistem kurulur ama

RTX 2070 1060' ın çok ilerisinde bir ekran kart ileride ekipmanı yenilersiniz o kadar önemli değil ekran kart kadar. 2500 liraya tüm kalan parçaları kastediyorsan zor.

Parça parça topla sistemi. PSU al RAM al SSD al şu aralar ucuz. Anakart ve işlemci ekran kartını sonra alırsın eğer beklersen

İşlemci 2600 olsa 1300 lira.
RAM 8 GB 3000 MHZ 440 lira.
Anakart 500 lira.
Güç kaynağı 300-350 lira.
Kasa 300 lira.
HDD 320 lira.
Bu en düşük donanım şeklinde belki Black Friday' de güzel kampanya olursa neden olmasın.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı