RTX 2070 Super i7 2600K darboğaz yapar mı?

Aynen, 10400F işlemci 1080P'de bile 2070 Super seviyesi ekran kartlarını rahatlıkla besleyebiliyor, 2K'da herhangi bir sorun çıkmayacaktır, rahat olabilirsiniz.

Üstad kralsin içime sindi çok teşekkürler bahsettiğin sistemi ve öylede yapacağım i5-10400F + H410M-K + 16 GB DDR4 (2x8 3000 MHz) MSI Ventus XS OC RTX 2060 Super

@bymuto, yardımcı olabildeysem ne mutlu, normalde bundan birkaç ay öncesine kadar R5 3600'ler daha ucuzdu, o zamanlar konu açsaydın Ryzen önerirdim fakat şu anki durum itibariyle i5 seçeneği F & P açısından daha mantıklı bir konumda olduğu için bu şekilde bir alternatif sundum 🙂, şimdiden hayırlı olsun.

Ben R9 3900XT kullanıyorum yanında da RTX 2080 Super çok iyi yazılım işlerini yapıyorum ama işte paran yetmez bu arada yazılım mühendisiyim

Yazılımı yeni öğreneceğim beni öğrenme aşamasında bir PC gerekti o da @Jonathan North Sağ olsun yazdı mantığıma yattı anakart, işlemci, ekran kart, ram yenilecek yeni sistem kurmuş oluyorum ilerde rtx3090 sistem düşünüyorum beni büyük bir hatadan çevirdiniz herkese çok teşekkürler

10400F Şu an F/P olarak çok iyi bir konumda. 3600 İşlemcimi aldığımda 1300 liraydı ama fiyatı uçmuş. Stok soğutucusu da yetersiz kalıyor. R5 3600 Isınma sorunu diye her gün sosyal'de konular açılıyor. CPB Açıkken 240mm sıvı soğutmayla 70 derecelere çıkıyordu. Undervolt ile işlemciyi dizginledim. Çok dengesiz bir işlemci.

Yeni konular

Geri
Yukarı