RTX 2070 Super Sistem Alınır Mı?

Siz işi birazcık yanlış anlamışsınız. O işlemcinin RAM desteği. O işlemci ile birlikte çalıştırabileceğiniz RAM'in maksimum frekansını belirtiyor. "Up to 3200MHz" yani "3200MHz'e kadar" demek.

Peki bu anakarttaki 4400 MHz RAM desteğini ne yapacaz? Senin söylemine göre 3600 MHz RAM bu işlemciyle 3600 MHz'de kullanılamayacak mı?
Ömründe hiç bilgisayar topladın mı? Önüne konan verileri okuyup bir şeyler söylüyorsun? Pratikte sistem toplayıp XMP ile RAM frekansından bihabersin galiba.
Ben link atmasam Up to 3200 MHz'den bile haberin olmayacak. Pratikte ne anlama geldiğinden haberin yok.

Peki bu anakarttaki 4400 MHz RAM desteğini ne yapacaz? Senin söylemine göre 3600 MHz RAM bu işlemciyle 3600 MHz'de kullanılamayacak mı?
Ömründe hiç bilgisayar topladın mı? Önüne konan verileri okuyup bir şeyler söylüyorsun? Pratikte sistem toplayıp XMP ile RAM frekansından bihabersin galiba.
Ben link atmasam Up to 3200 MHz'den bile haberin olmayacak. Pratikte ne anlama geldiğinden haberin yok.
O, bir öneri değil. İşlemcinin RAM desteğini belirten bir yazı. Öneri olsaydı "Recommended Memory" gibi bir şey yazardı. Anlaşmışsınızdır umarım. Ben, RAM'lerin kaç MHz'de çalışacağı hakkında bir yorum yapmadım. Oradaki yazının ne anlama geldiğini belirttim. Asıl senin daha okuduğundan haberin yok.

O, bir öneri değil. İşlemcinin RAM desteğini belirten bir yazı. Öneri olsaydı "Recommended Memory" gibi bir şey yazardı. Anlaşmışsınızdır umarım. Ben, RAM'lerin kaç MHz'de çalışacağı hakkında bir yorum yapmadım. Oradaki yazının ne anlama geldiğini belirttim. Asıl senin daha okuduğundan haberin yok.
Recommended Memory dediğin listeler yine bilmediğin anakartların sitelerindeki destek kısmında uyumluluk başlığında bulunan test edilmiş bellek listesidir. Resmi sitedeki tablonun ne anlama geldiğini bilmiyorsun, çevirmenlikle cevap verebiliyorusun. Verdiğin cevabın pratikte çeliştiğini söylüyorum sana 3600 MHZ RAM kullanımı örneğinde olduğu gibi. Bunların hiçbirine hakim olmadığından Türkçe cümle bilgisi kabiliyetinle cevap verdiğini zannediyorsun.
Bu da resmi sitedeki Ram frekansı bilgisinin pratikteki karşılığına örnek:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Önüme veri ya da kaynakla gelirsen insanlara faydalı olursun. Bilmeden insanları yanlış yönlendireceğine kendini geliştirmelisin. Daha faydalı şeyler yazarsın.
1.jpg

AMD'nin resmi sitesinde bulunuyor.

2.jpg

Resmi sitedeki bilgiyi anlamadıysan forumda birsürü konu var ya da sen aç da elalem bilgilensin.

3.jpg

Senin dediğine göre kimse 3600 MHZ RAM'ini 3600 MHZ'de kullanamıyor. Benchmarkler de yalan zaten:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı