RTX 2070 Super sistem kendi kendini resetliyor

Mertonkun

Centipat
Yer
Adana
Daha fazla  
Meslek
Askeri Personel
Üst düzey bir sisteme sahibim. Sistem:

Ryzen 7 3700x / MSI X570 Pro Carbon Gaming / G.skill Trident Z 8 GB x 4 3600 Mhz / MSI RTX 2070 Super Gaming X / MSI Coreliquid 360R / Corsair MP510 480 GB / Samsung 860Evo 500 GB / Seagate Barracuda 1 TB / MSI Atlas ARGB / MSI Gungnir 100 / HighPower 750W Gold PSU / MSI MAG271CQP

Bilgisayarım kendi kendini resetliyor veya siyah ekran olup tekrar geliyor. Ardından kulaklıkta cızırtı başlıyor. Windows'u yeniden kurdum fakat çözüm olmadı. Sadece ilk Windows kurduğumda bir kere minidump hatası aldım onu da ekliyorum. Lütfen yardımcı olursanız sevinirim. Son zamanlarda Valorant oynayamaz oldum.

Minidump

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartının üzerinde 6 pinlik ekstra bir güç girişi olacaktır. Orada 6 pinlik kablo takılı değilse takın, 6 pinlik kablo takılı ise çıkartın. Üstüne biraz üfleyip tekrar takın. Ben bu sorunun aynısı böyle çözdüm.

OCCT ile sisteme Power test yapar misiniz?

Ekran kartının üzerinde 6 pinlik ekstra bir güç girişi olacaktır. Orada 6 pinlik kablo takılı değilse takın, 6 pinlik kablo takılı ise çıkartın. Üstüne biraz üfleyip tekrar takın. Ben bu sorunun aynısı böyle çözdüm.

Dediklerinizi yaptım testte hiçbir sorun yok. Çıkarıp takma işlemide yaptım ama sonuç başarısız.

1) BIOS güncel değilse güncelleyin. BIOS dosyanızı aşağıdaki siteden indirebilirsiniz. 7B93v1B1(Beta version) altındaki 7B93v1A sürümünden daha fazlasına çıkmayın derim. BIOS olarak beta kullanımını asla önermem.

2) Windows Update ile daha güncel bir Windows sürümüne geçiş yapın.

3) Aşağıdaki sürücüyü indirin. Daha sonra DDU indirin. DDU ile ses sürücünüzü kaldırın. PC yeniden başladığı zaman kesinlikle internete bağlı olmasını önermem. Yani DDU ile ses sürücüsünü kaldırdıktan sonra internet erişimi olmasın ki Windows Update kendi başına sürücü kurmasın. PC yeniden açıldığında indirdiğiniz sürücüyü kurun.

4) Aşağıdaki rehberi okuyup uygulayın ve sonucun ekran alıntısını paylaşın.

1) BIOS güncel değilse güncelleyin. BIOS dosyanızı aşağıdaki siteden indirebilirsiniz. 7B93v1B1(Beta version) altındaki 7B93v1A sürümünden daha fazlasına çıkmayın derim. BIOS olarak beta kullanımını asla önermem.

2) Windows Update ile daha güncel bir Windows sürümüne geçiş yapın.

3) Aşağıdaki sürücüyü indirin. Daha sonra DDU indirin. DDU ile ses sürücünüzü kaldırın. PC yeniden başladığı zaman kesinlikle internete bağlı olmasını önermem. Yani DDU ile ses sürücüsünü kaldırdıktan sonra internet erişimi olmasın ki Windows Update kendi başına sürücü kurmasın. PC yeniden açıldığında indirdiğiniz sürücüyü kurun.

4) Aşağıdaki rehberi okuyup uygulayın ve sonucun ekran alıntısını paylaşın.

Bunların hepsini yaptım daha önce ama sonuç maalesef aynı. SFC komutunda önce hata verdi bir sonrakinde vermedi. Tam konuda olan hata CBS.log hatası. Bir ara Afterburner kurup kaldırmıştım acaba bundan kaynaklanıyor olabilir mi?

Mavi ekran vermiyorsa zorla verdireceğiz. Not My Fault deneyin. Rehber aşağıda.

Geri
Yukarı