Çözüldü RTX 2070 Super sistem mavi ekran veriyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 11

omer4545

Kilopat
Daha fazla  
RAM
XPG Gammix D10 8+8 3200mhz DDR4
SSD veya HDD modeli
1tb m2 ssd + 1tb seagate barracuda hdd
Ekran kartı
MSI RTX 2070 SUPER Ventus
Anakart
Asus Tuf b450m plus gaming
İşlemci
AMD Ryzen 5 3600
İyi akşamlar herkese. Bilgisayarımı ikinci el parçalarla topladım. Herhangi bir performans düşüklüğü ya da yüksek sıcaklık vs yok. Ama rastgele mavi ekran hataları alıyorum. BIOS, Windows ve ekran kartı sürücülerim güncel. Format atmadan önce de alakasız bu hataları alıyordum. Bazen oyun oynarken, bazen Chrome'da YouTube'dan video izlerken, bazen Netflix'te film izlerken. Bir anda ses takılıyor "dııırrrt sesi :)", ekran donuyor, çok kısa mavi ekran gelip gidiyor göremiyorum tam ve reset geliyor. Sıklığı tamamen rastgele. Bilgisayarı 2 gün boyunca Chrome'da açık bıraktım sıkıntı olmadı ama bugün Netflix'te 3 kere mavi ekran yedim. Memtest86 ile tarattım sıkıntı yok gösteriyor. Güç kaynağını test etmek için AIDA64 ve FurMark açtım sıcaklık değerleri de sıkıntı değildi 10dk sonra kapattım. Yardımcı olursanız çok sevinirim, iyi Sosyaller. <3

Dump dosyalarım:

XMP'yi kapatıp tekrar dener misiniz? Hem Memtest'i, hem işlemlerde mavi ekran verip vermeyeceğini.
Hocam XMP açıkken sorun çıkmadıysa kapanınca sorun çıkartır mı ki?
Bir de YouTube'da bir video buldum. Adam XMP'nin ramlere sağladığı hız aşırtmaya CPU'nun iyi yanıt veremeyebileceğini ve xmp açıp kademe kademe ram frekansı düşürmeyi öneriyor. Sizce dedikleri doğru mudur?

Hocam XMP açıkken sorun çıkmadıysa kapanınca sorun çıkartır mı ki?
Bir de YouTube'da bir video buldum. Adam XMP'nin ramlere sağladığı hız aşırtmaya CPU'nun iyi yanıt veremeyebileceğini ve xmp açıp kademe kademe ram frekansı düşürmeyi öneriyor. Sizce dedikleri doğru mudur?
Kademe kademe düşürüp de deneyebilirsiniz, direkt kapatıp da deneyebilirsiniz. Suanlik XMP gibi gördüm.

Geri
Yukarı