RTX 2070 Super ve Ryzen 5 3600 ile FPS düşüyor

ardags35

Hectopat
Arkadaşlar, elimde RTX 2070 Super ve Ryzen 5 3600 var.

PSU: Ryzen 5 3600 GPU: MSI Gaming X Trio RTX 2070 Super Anakart: ASUS TUF X570 Wi-Fi RAM: Corsair RGB Pro 2x8 3200 MHz CL16 Kasa+PSU: Corsair iCUE 465X Corsair RM 750+Gold
  • ETS 2
  • GTA 5
  • FurMark
Ve benzeri uygulamalarda FPS düşmesi alıyorum. ETS 2'de FPS sabitlemeyi denedim ama yine de FPS düşüşlerine maruz kalıyorum.

Ne yapmamı önerirsiniz? 1080p.

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemcim maksimum 77 dereceyi gördü.
Ekran kartım 65 dereceyi gördü.
XMP açıktı.
İşlemci kullanımı maksimum yüzde 70'i gördü.
Ekran kartı kullanımı 88-99 arası değişkenlik gösterdi.
Darboğaz yok ama kesinlikle işlemci ısınmış. 3600 stok fanı ile soğutamıyor maalesef. Ryzen 7 serisine verilen soğutucudan verilmesi gerekiyor. 150 TL civarında soğutucu alırsanız belki daha iyi olur ama garantisini veremem.

İşlemcim maksimum 77 dereceyi gördü.
Ekran kartım 65 dereceyi gördü.
XMP açıktı.
İşlemci kullanımı maksimum yüzde 70'i gördü.
Ekran kartı kullanımı 88-99 arası değişkenlik gösterdi.

Ben de Ryzen 5 3600 kullanıcısıyım istiyorsanız stock modda kullanıp deneyin bir de sıcaklık OC'den stock moda geçince 53-55'i geçmiyor ama darboğaz ihtimali olur mu bilmiyorum işlemci kullanımı %70 lerde olması biraz fazla gibi ama gpu kullanımı normal gibi gözüküyor 2070 Super güçlü bir ekran kartı 1080P için. Bir de oyun ayarlarınız yüksek grafiklerde mi?

Ben de Ryzen 5 3600 kullanıcısıyım istiyorsanız stock modda kullanıp deneyin bir de sıcaklık OC'den stock moda geçince 53-55'i geçmiyor ama darboğaz ihtimali olur mu bilmiyorum işlemci kullanımı %70'lerde olması biraz fazla gibi ama GPU kullanımı normal gibi gözüküyor 2070 Super güçlü bir ekran kartı 1080P için. Bir de oyun ayarlarınız yüksek grafiklerde mi?

Stok modda işlemci patlar sanırım CBP kapattım dediğim gibi tüm ayarlar 1080P Full düzeyde
DSR ile 2K moduna da geçtim takılmalar yine devam ediyor.
SSD 45-50 arası gidip geliyor.
Windows'u SSD'den tamamen silip tekrar yükleyeceğim sonucu buraya paylaşırım.

Stok modda işlemci patlar sanırım CBP kapattım dediğim gibi tüm ayarlar 1080P Full düzeyde.
DSR ile 2K moduna da geçtim takılmalar yine devam ediyor.
SSD 45-50 arası gidip geliyor.
Windows'u SSD'den tamamen silip tekrar yükleyeceğim sonucu buraya paylaşırım.

BIOS'unuz ve driverlerınızı da kontrol etmeyi unutmayın. Kasa içi güç bağlantılarını da tekrardan kontrol etmekte fayda var. Bir de driverlarınızı el ile mi yoksa programla mı kurdunuz bazen programla otomatik kurulunca böyle şeyler olabiliyor. Bir de Windows güç planınınızı ve NVIDIA ayarlarınızı da yüksek performansa alıp deneyiz isterseniz.

BIOS'unuz ve driverlerınızı da kontrol etmeyi unutmayın. Kasa içi güç bağlantılarını da tekrardan kontrol etmekte fayda var. Bir de driverlarınızı el ile mi yoksa programla mı kurdunuz bazen programla otomatik kurulunca böyle şeyler olabiliyor. Bir de Windows güç planınınızı ve NVIDIA ayarlarınızı da yüksek performansa alıp deneyiz isterseniz.

Dediğinizi yaptım ve FurMark'taki FPS dropları kayboldu yerini stabil bir FPS değerine bıraktı fakat oyunlarda devam ediyor takılma durumu Windows'u tekrar kurmalı mıyım.

Yeni konular

Geri
Yukarı