RTX 2070 Super Ventus GP oyunda 82 derece oluyor

ismail34

Kilopat
RTX 2070 Super Ventus GP ekran kartına sahibim. Kartın normalden fazla ısındığını düşünüyorum. BF1'de 81-82 dereceleri gördü. Aynı şekilde BF V'de 78-79'ları gördü. Sistemimle ilgili bilgileri aşağıda paylaşacağım. Eğer bir sorun varsa, sorunu çözmek için beni buradan yönlendirirseniz çok sevinirim.

İşletim sistemi: Windows 10 Pro.

Donanımlarım: Ekran kartı: MSI GeForce RTX 2070 Super Ventus GP OC / işlemci: AMD Ryzen 5 3600 3.6GHz / Anakart: MSI MPG B550 Gaming Plus / RAM: Corsair Vengeance RGB Pro 16 GB (2x8) 3200MHz / SSD: Samsung 500GB 970 EVO NVMe M.2 / PSU: Cooler Master MWE 650W 80+ Bronze V2 / kasa: Cooler Master Masterbox MB511 ARGB tempered glass / soğutucu: Cooler Master Hyper 212 Spectrum Rainbow

RTX 2070 Super için kritik sıcaklık 88 derece olarak belirtmiş NVIDIA. Kart ısınıyor ama zarar verecek seviyede değil.

Belki MSI Afterburner programından fan hızını yükseltirsen sıcaklık birkaç derece daha düşer ama bu sefer fanlardan fazla gürültüsü artabilir.

1.jpg

RTX 2070 Super için kritik sıcaklık 88 derece olarak belirtmiş NVIDIA. Kart ısınıyor ama zarar verecek seviyede değil.

Belki MSI Afterburner programından fan hızını yükseltirsen sıcaklık birkaç derece daha düşer ama bu sefer fanlardan fazla gürültüsü artabilir.

Eki Görüntüle 1138244

Fanı %100 çalıştırdığımda 76-75 derecelere düşüyor. Kasanında hava akışının iyi olduğunu düşünüyorum. YouTube'da bu kartı kullanan bazı kişilerin oyun testlerine baktım 68-69 dereceleri görüyordu. Kasanında hava akışının iyi olduğunu düşündüğümden dolayı, bu sıcaklık değerleri normal gelmedi. Başka kasa alsaydım herhalde 100 dereceyi görürdüm :)

Fanı %100 çalıştırdığımda 76-75 derecelere düşüyor. Kasanında hava akışının iyi olduğunu düşünüyorum. YouTube'da bu kartı kullanan bazı kişilerin oyun testlerine baktım 68-69 dereceleri görüyordu. Kasanında hava akışının iyi olduğunu düşündüğümden dolayı, bu sıcaklık değerleri normal gelmedi. Başka kasa alsaydım herhalde 100 dereceyi görürdüm :)
Kasa da egzoz fan var mı?

Kasa da egzoz fan var mı?

Evet.

Dert edilecek bir durum yok kardeşim.

Sıcaklık yüksek olduğu için fanlarda şiddetini artırıyor, bu durumda rahatsız ediyor.

Evet.

Sıcaklık yüksek olduğu için fanlarda şiddetini artırıyor, bu durumda rahatsız ediyor.

Mesela bu videolarda sıcaklık değerleri 60 dereceleri geçmiyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

İkinci video:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Üçüncü video:

Son düzenleme:
Odanın sıcaklığı etkili. Klimasız odada sıcak yaz günlerinde Ventus gibi mütevazi modellerde bu sıcaklıklar normal. Klima çok fark ediyor üst düzey soğutması olmayan modellerde. Oda sıcaklığı tüm testlerde aynı ve aynı kasada test edilirse derece kıyaslaması yapılabilir. Diğer türlü bir sürü değişken var.
Ventus RTX 2060 XS kullandım. Üç fanlı modellere göre ısınması normal. MSI Afterburner ile müdahale ederek birkaç derece düşürürsün. Fanın ömrünü dert etme. Fanın ömrü bitmesin diye kartın ömrünü yemek hiç mantıklı değil. Fanın bakımı, tamiri, değişimi kart tamiri vs. Ye göre devede kulak.

Odanın sıcaklığı etkili. Klimasız odada sıcak yaz günlerinde Ventus gibi mütevazi modellerde bu sıcaklıklar normal. Klima çok fark ediyor üst düzey soğutması olmayan modellerde. Oda sıcaklığı tüm testlerde aynı ve aynı kasada test edilirse derece kıyaslaması yapılabilir. Diğer türlü bir sürü değişken var.
Ventus RTX 2060 XS kullandım. Üç fanlı modellere göre ısınması normal. MSI Afterburner ile müdahale ederek birkaç derece düşürürsün. Fanın ömrünü dert etme. Fanın ömrü bitmesin diye kartın ömrünü yemek hiç mantıklı değil. Fanın bakımı, tamiri, değişimi kart tamiri vs. ye göre devede kulak.

Hocam 3 tane video attım buraya, üçünde de 60 dereceler de seyrediyor. Hepsinde klima yoktur herhalde :) bunun yanı sıra biraz araştırmada yaptım internette. Genellikle aynı kartı kullanan kullanıcıların, kartın sıcaklık değeri olarak genelde 68-69-70 dereceleri yazdıklarını gördüm. O nedenle konu açtım buraya.

Geri
Yukarı