RTX 2070 Utra'da 1080p ve 2K'da ömrü ne kadar olur?

guruL

Hectopat
Daha fazla  
Başlıkta da gördüğünüz gibi. RTX 2070, R5 2600 parçalarına sahibim. Bu ikili ultra ayarlarda 1080p'de ve 2K'da kaç yıl dayanır? Ultra oynama kafasında değilim ama günde 10 saat, maksimum zorlamada ki ömrünü merak ettim. (1080p için ve 2K için ayrı ayrı yanıt verirseniz sevinirim.)

İlk TİTAN çıktığında millet üşüştü müthiş güçlü kart fakat DX11 ' in gelmesiyle tarihi eser oldu. Ama zaten önümüze serilen ve öngörülmüş teknolojilerin de desteği ile . 1080p 'de 6 yıl 2k da 4 yılı rahat devirir. Tabi kartların bir de OC performansları var bu da daha uzun sürelere tekabul eder.

Ahiretlik sorular köşesinde bugün... Sevgili dostum, sen günde 12 saat kullanırsın tam yükte 5 yıl gık demez kart. Başkası günde 2 saat bilgisayarı açar video izler, yarım saat oyun oynar 1 yıl sonra kart perte çıkar. Teknolojik ürünler şans işi. Bunun dışında havalandırma, elektrik alt yapısı, psu kalitesi, akım koruyucular gibi etkenler var. Sen ancak saydığım etkenleri mümkün mertebe en iyi seviyeye getirmeye çalışabilirsin. Bilgisayarına iyi bakarsın sonra keyfine bakarsın. Takılma çok.

Ahiretlik sorular köşesinde bugün... Sevgili dostum, sen günde 12 saat kullanırsın tam yükte 5 yıl gık demez kart. Başkası günde 2 saat bilgisayarı açar video izler, yarım saat oyun oynar 1 yıl sonra kart perte çıkar. Teknolojik ürünler şans işi. Bunun dışında havalandırma, elektrik alt yapısı, psu kalitesi, akım koruyucular gibi etkenler var. Sen ancak saydığım etkenleri mümkün mertebe en iyi seviyeye getirmeye çalışabilirsin. Bilgisayarına iyi bakarsın sonra keyfine bakarsın. Takılma çok.
Anladım sizi. Benim sorduğum evrenin sırrı değil. Tahmini bir şekilde minimum, teknik bir arızası olmayan RTX 2070'in ultra'da oynandığını ve low'da oynandığını düşünün arada kaç yıl fark oluşur.

Anladım sizi. Benim sorduğum evrenin sırrı değil. Tahmini bir şekilde minimum, teknik bir arızası olmayan RTX 2070'in ultra'da oynandığını ve low'da oynandığını düşünün arada kaç yıl fark oluşur.
Sevgili dostum anladım demişsin anlamamışsın. Şans işi, ortalama diye de bir şey yok. Malzeme kalitesi iyidir 10 sene sonra da temiz kullanırsan açılır o bilgisayar. Çok değişken bir şey. Bulunduğun şehirdeki elektrik durumu, bina elektriğinin topraklaması, prizin, kullandığın voltaj dengeleyici, psu kaliten, kullandığın kabloların kalitesi, kasa için hava akışı, bulunduğun şehrin nem durumu, bulunduğun semtin tozu... Say say bitmez bu. Şuna benziyor verdiğin örnek "ben bir balon aldım bunu şişirdikten sonra ne zaman patlar ?" demek gibi bir şey bu. Ölçmek istiyorsan çok sıkı ciddi bir araştırma gerekir. Deneyler gerektirir, uzun yıllar süren deneyler. İki sistem toplanır aynı bileşenler, aynı üretimden çıkmış hatta aynı seri kartları işlemcileri anakartları kullanırsın. Birisini nemli bir ortamda kullanılır, diğeri oldukça kuru bir ortamda çalıştırılır. Aynı kullanım süreleri, olur aynı strese tabi tutulur. Ordan bir sonuç elde edersin. Diğer tüm olasılıkları da bu şekilde deneyim edersin. Onlarca belki yüzlerce deney yapıldıktan sonra bir şeyler çıkar ortaya, ondan sonra sen kendi bulunduğun şarlara göre bir tahmin yapabilirsin. Ama oturduğumuz yerden kim ne yazarsa yazsın bol keseden sallamak olacak.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı