1080p Oyunculuğun Ömrü Ne Kadar?

Ben yan yana 22 inç bir FULL HD ve 4K bir monitör kullanıyorum. Birini genel kullanımda diğerini oyunlarda kullanıyorum. 4K'da inç başına düşen piksel yoğunluğu o kadar fazla ki o keskin net görüntüyü gördüğümde abartmıyorum Full HD 22 inçlik ufacık ekranda bile görüntü gözünüze çok tuhaf geliyor,rahatsız ediyor insanı.Yani anlayacağınız fark ediyor.

Ayrıca E-Spor müsabakaları haricindeki oyunlarda ve genel kullanımda 140 FPS'yi veya 144 Hz monitörü kim ne yapsın abartmayalım.
Çözünürlük her zaman Hertz değerinden çok daha önemlidir.Çamur gibi çözünürlükte 144 FPS alsam ne olur almasam ne olur.
Mesele bir şeyi görmek değil. 60 HZ ile 144 HZ farkını mı anlatayım şimdi hocam. FPS oyunlarında 60 HZ'de her şey birbirine giriyormuş gibi hissediyorum, görüntü kalitesi de düşüyor zaten tazeleme hızı düşük olduğu için, ekranda her şey bulanık oluyor, sanki oyun kasıyormuş gibi hissediyorsun.
Biraz bilgisi olan bir insan hiçbir zaman 50-60 HZ bir 4K monitörü bir oyuncu için tavsiye etmez, bu monitörlerin amacı da oyun değil zaten.
Şu an 2070 üstü kartlar için 2K 144 HZ ideal.

Mesele bir şeyi görmek değil. 60 HZ ile 144 HZ farkını mı anlatayım şimdi hocam. FPS oyunlarında 60 HZ'de her şey birbirine giriyormuş gibi hissediyorum, görüntü kalitesi de düşüyor zaten tazeleme hızı düşük olduğu için, ekranda her şey bulanık oluyor, sanki oyun kasıyormuş gibi hissediyorsun.
Biraz bilgisi olan bir insan hiçbir zaman 50-60 HZ bir 4K monitörü bir oyuncu için tavsiye etmez, bu monitörlerin amacı da oyun değil zaten.
Arkadaş egosunu tatmin ediyor sanırsam. Hertz'in neredeyse hiç önemi yok diyip bir kenara atmak... Eski arkadaşlarıma benzetiyorum, grafik kötüyse hiçbir şeyi oynamıyorlardı. Ben de gülüp geçiyordum bunlara, hele ki durum çözünürlük. FHD çözünürlüğe çamur demek zenginlik ibaresidir. Hertz'e önemsiz demekse bilgi yetersizliğidir. Karışmayacağım.

Bu mantıkla bayağı iyi devam ediyorsunuz. Herkesin 2K'yı oynatacak ekran kartı mı var? 1080P Ultra'yı her türlü 2K High'a tercih ederim. Oyunları monitörden oynuyoruz elbet, ama onun arkasında yatan parça da çok önemli.
Bütçe varsa dedim zaten iyi oku. Benim bütçem yettiği için aldım 1440p monitör ve her single oyunlarımıda ultrada akıcı bir şekilde oynuyorum.

İnşallah ekran kartını en kısa zamanda yeniler de oynarsınız o zaman asıl içim rahat olur :) Olsun ya Ultrawide olması yeterli :D

İyi dilekleriniz için gerçekten çok teşekkür ederim <3 25 Inch ultrawide masama cuk oturuyor bende bu olayı çok sevdim
Umarım yakın zamanda curved ve ultrawide 34 Inch monitör elde edebilirsiniz çok yakışacaktır 2560x1080 çözünürlük ise 1070 ve üstü 1060 biraz ayarları kısarak kesinlikle çok iyi olur. RTX 2080 TI'ınız filanvarsa tabi 2K ultrawide yönelmeniz en doğrusu hocam

Arkadaşlar romantizm yapmayı bırakın. 24" 1080p'de çamur gibi değil diyorsun. Sen 2K'ya geç, o zaman konuşalım.

Ben GTX 1070 ile 2K'da Ultra/High sınıfında 70 FPS'in altına düşmüyor ve birçok oyunda 90FPS'lerde dolanıyorsam, yemişim 1080p'sini. Çamur gibi görüntüde 200FPS alsam ne almasam ne. Geçiniz.

@Can Çeralp

Çözünürlük düştükçe, işlemciye binen yük artar. Öğren, öyle yorum yap. İmzadaki monitör, yan monitör. 1080p için 3 monitör değiştirdim. 3'ü de kaliteli panellerdi. Dediğim gibi ben 2 ve 4K'nın keskinliğini bahsederek, 1080p'ye çamur diyorum.

Bana FPS sabitlemeyi öğretme, biliyorum. Sen çözünürlüğün, işlemciye olan etkisini öğren önce.
1070'i kısa sürede değiştireceksin eğer sürekli FPS oynamıyorsan. Mesela AC oddsey oynasan 30 FPS'e düşüyor, oyun kasıyor, takılmalar oluyor o zaman yemişim ben de 2K'sını. O zaman 2K eziyet olmaya başlayacak ve 1080P açacaksın oyunu, monitör 2K olduğu için 1080P olan bir monitörden daha kötü görüntü verecek ve 1080P çamur gibiymiş diyeceksin ve muhtemelen 27" olacak o monitör.
2080, 2080 TI alan adam 2K alsın tabi ama aşağısı bence ideal değil. Ben bu nedenle 2K için 3000 serisini bekleme kararı aldım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ya neden 1070'i beğenmiyorsunuz :( bende oda yok 1060'a bile razıyım hatta
412502

Hatta kartım o kadar dandik ki driver güncelleyince ismi değişiyor :(( He neyse elinizin altındaki makinenin tadını çıkarın dostlar

Geri
Yukarı