RTX 2070 ve i7 9700K Sistem Boşta Sıcaklık Değerleri

spikespiegel104

Kilopat
Daha fazla  
Sistemimi alalı yaklaşık 4-5 ay oluyor. Sistemi ilk aldığım sıralarda ekran kartı derecem boşta 32-35 derece arasıydı. Şu an ise 48-55 derece arası çalışıyor boşta iken. İşletim sistemimi 1809'dan 1903'e yükselttim. Fakat sorunun bundan mı olduğunu bilmiyorum. Ya sıcaklardan dolayı ya da sistemi 1903'e yükselttim diye hiç bilmiyorum. Oyun içerisinde ekran kartımı 65-70 arası gözlemliyorum işlemcimi ise 70-80 arası. Cooler Master MasterLiquid 240 sıvı soğutma kullanıyorum. Kasam da Cooler Master MB511. Değerler normal mi sizce? Şu şu testi yapıp bizimle paylaş diyorsanız onları da yapmaya hazırım.

Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kasanın içini temizlemeyi deneyebilirsiniz. Sıcaklardan da olabilir, kasanın konumundan da.

Muhtemelen ya hava sirkülasyonu zayıf yada işlemcinizin O.C ayarları çok yüksek. Voltaj değerlerini kontrol edin belkide haddinden fazla voltaj veriyor olabilir. Varsa anakartınızın game boost veya buna benzer özelikklerini kapatın. Diğer bir seçenek ise hava sirkülasyonu için yan kapağı açıp fanların içeri ne kadar hava üflediğini eliniz ile kontrol edin. Daha sonra ön paneli çıkartarak deneyin. Hava sirkülasyonu en fazla 10 derece etkiler. O sıvı soğutma ile maksimum işlemcinizin oyunlardaki değeri 60-65 arası olması lazım. Tabi dediğim O.C ayarlarını gözden geçirdiğinizi baz alıyorum.

Gereksiz kuruntu yapıyorsunuz hocam kış ayındaki sıcaklık değeri ile yaz ayındaki sıcaklık değerleri aynı olmaz aynı şartlarda ölçülmez gayet doğal sıcaklık değerleri alıyorsunuz.
O.C yapsıysanız gayet doğal ekstra olarak kalite macun ile destekleyebilirsiniz.

Gereksiz kuruntu yapıyorsunuz hocam kış ayındaki sıcaklık değeri ile yaz ayındaki sıcaklık değerleri aynı olmaz aynı şartlarda ölçülmez gayet doğal sıcaklık değerleri alıyorsunuz.
O.C yapsıysanız gayet doğal ekstra olarak kalite macun ile destekleyenilrsiniz.
Ekran kartı 1 tık belki normal olabilir fakat işlemci Intel ' e göre çok yüksek ayrıca sıvı soğutmasıda kaliteli bir ürün. Bu sebeple o değerlere gelmemesi lazım ters giden bir durum var.

Ekran kartı 1 tık belki normal olabilir fakat işlemci Intel ' e göre çok yüksek ayrıca sıvı soğutmasıda kaliteli bir ürün. Bu sebeple o değerlere gelmemesi lazım ters giden bir durum var.
O değerler yüksek tabi ki ama İşlemcinin O.C ile çalıştığını veya voltaj ayarlarıyla oynandığını bilmemiz lazım ama bunun küçük bir ihtimal olduğunu düşünüyorum. Bence termal macun yenilemesi yapıldığında sıcaklık çok düşüş gösterecektir.
Bu macunu alırsanız kesinlikle faydasını görürsünüz hocam.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı