RTX 2070 ve i7 9700K Sistem Tavsiyesi

petitbarry

Centipat
Arkadaşlar merhaba,
Ben bilgisayar toplamak istiyorum ama bu daha ilk toplama bilgisayarım olacak 1-2 haftalık araştırmadan sonra bütçeme uygun bu sistemi toplamaya karar verdim, önerileriniz neler acaba ve bileşenler birbirine uyumlu mudur?

Ekran Kartı: MSI GeForce RTX2070 Armor 8 GB GDDR6 256Bit DX12

İşlemci: Intel Core i7-9700K

RAM: Corsair Vengeance RGB Pro LED DDR4-3200MHz C16 32 GB (2X16 GB)

Anakart: MSI Z390 Tomahawk

PSU: Corsair TX750M 750W 80Plus Gold Modüler Güç Kaynağı

SSD1: Samsung 500GB 970 Evo Plus NVMe M.2 MZ-V7S500BW

SSD2: Samsung 860 Evo 250GB 560MB-520MB/s SATA3 2.5"

Kasa: Corsair Carbide 275R Beyaz ATX Temp. Cam Kasa

İşlemci Soğutucu: Corsair H115i RGB Platinum 280mm

Fanlar: Corsair LL120 RGB

Ekran: HP Pavilion 27Q 2K IPS

Arkadaşlar ilk sorun PSU bu sisteme yeterli gelir mi?
İkinci sorum bu bileşenler özelliklede RAM kiti anakart ile uyumlu mudur?
Onun dışında tüm bileşenler için öncelikli marka tercihim Corsair

Şimdiden yardımcı olan herkese çok teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu konuyla alakalı yorumum yok fakat şunu diyeceğim. Bu parayı kaç ayda birikirdiniz . Bize mahsus olmaz böyle bilgisayarlar :(

Ekran kartı için super versiyonunu al. 2k ekran içinde msi optix mag271cqr tavsiye ederim. Va panel ve 2k 144 hz. Kasa için mb511 rgb iyidir. Mesh ön panel ve temper camlı. M2 ssd yerine 1tb ssd alabilirsin. Onun dışında başka bişey yok. Belki biraz bütçeni aşar ama en azından daha iyi olur.

Hocam çok teşekkürler yorumlarınız icin, benim bir sorum daha var benim baktığım anakart 2666 mHz destekliyor ramde, bu 3200 MHz lik ramleri tam verimde kullanmak için overclock yapmam gerek, onun yerine 2666 MHz almalimiyim aralarında 300 TL fark var çok büyük performans farkları var mı overclock yapmalimiyim yoksa

Hocam çok teşekkürler yorumlarınız icin, benim bir sorum daha var benim baktığım anakart 2666 mHz destekliyor ramde, bu 3200 MHz lik ramleri tam verimde kullanmak için overclock yapmam gerek, onun yerine 2666 MHz almalimiyim aralarında 300 TL fark var çok büyük performans farkları var mı overclock yapmalimiyim yoksa
4400 e kadar destekliyor anakartın var. Ayrıca overclocka ihtiyacın olmaz. Herhangi bi değişikliğe ihtiyacın olmaz ve hız farkeder. Bide düşük cl değerli ram al.

Hangi modeli önerirsiniz hocam Corsair 16x2 lerden, mumukunse RGB pro olmasi iyi olur
Gskill trident z rgb yada corsair Vengeance RGB Pro olur. Hangisi bütçene uygunsa. Gskill ramlerin boyutu biraz daha kompakt. Ama 2 side uygundur. Bütçene göre karar verirsin. Ben gskill trident z 3600 mhz aldım. Amd 3700x alacağım için. İkiside iyi ramlerdir.

İşlemciyi Ryzen'a çekmekle başlayabilirsiniz. Bunun yanıda X570 bir anakart aldığınızda CM svı soğutucu veriliyor onuda ordan alabilirsiniz. RAM'leride 3600 MHz yapabilirsiniz açılan bütçe ile. Amacınız oyun ise o monitör bence kesmeyecektir, 75 Hz sanırım oyun üstünede böyle bir sisteme 75Hz nedir, diye sorarlar:) 1080 veya 2K hangisinde devam edecekseniz 144Hz almanız daha iyi olacaktır. Bunun yanında biraz beklerseniz 5700XT almanızda artı yönde olacaktır.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı