i7 9700K ve RTX 2070 Sistem Toplama

Hocam benim tavsiyem birazcık beklemeniz. Ryzen 3. nesiller daha yeni çıktığı için fiyatlar normalden bir tık pahalıya satılıyor. Aynı şekilde RTX Super serisi de yeni çıktı, öyle ki daha satışa sunulan çok az yer var, onlar da tek biz satıyoruz nasıl olsa deyip pahalıya koyuyor. Şöyle 1 ay falan bekleyin, fiyatlar tam otursun öyle alın. Eğer dayanamam diyorsanız size şimdiden alabileceğiniz birkaç parça koyayım şöyle:
XPG 16GB (2x8GB) SPECTRIX D80 3000MHz DDR4 CL16 1.35V RGB Sıvı Soğutma Dual Kit Ram AX4U300038G16-DR80
Samsung 970 Evo Plus Mz-V7S250Bw, 250 Gb, M.2 Pcıe Nvme, Ssd Disk
WD Blue 2TB 5400RPM Sata 3.0 64MB 3.5" Sabit Disk WD20EZRZ Fiyatı
Sharkoon TG4 RGB USB 3.0 4x120mm Fanlı Temperli Cam Mid Tower Gaming Kasa Kasa TG4-RGB
Sharkoon SilentStorm Cool Zero 650W 80+ Gold ATX Güç Kaynağı SHARK-COOLZERO-650
Bu parçaların hepsi kaliteli, deneyimlediğim parçalar. Eğer bekleyemezseniz emin olun baya zarar yaparsınız.
Uğraşıp baktığınız için teşekkürler. Hemen almama gerek yok bekleyebilirim ama AMD hiç kullanmadığım için nasıl bir ısınma, performans sergiler bilmiyorum. Ama performanslı diyorlar testleri falan iyi gözüküyor muhtemelen bekleyeceğim.

Uğraşıp baktığınız için teşekkürler. Hemen almama gerek yok bekleyebilirim ama AMD hiç kullanmadığım için nasıl bir ısınma, performans sergiler bilmiyorum. Ama performanslı diyorlar testleri falan iyi gözüküyor muhtemelen bekleyeceğim.
Ne demek :) AMD FX serisinde ısınma problemleri yaşıyordu, Ryzen serisine geçince ısınma sorununu çözdü. Her nesil atladığında da soğutma için birtakım geliştirmeler yapıyor. Tek çekirdek performansında Intel ile neredeyse eşit de olsa çoklu çekirdekte piyasayı patlatıyor :)

Ne demek :) AMD FX serisinde ısınma problemleri yaşıyordu, Ryzen serisine geçince ısınma sorununu çözdü. Her nesil atladığında da soğutma için birtakım geliştirmeler yapıyor. Tek çekirdek performansında Intel ile neredeyse eşit de olsa çoklu çekirdekte piyasayı patlatıyor :)
Böyle dediniz 1 ay beklemek isterim. :)

Metro Exodus, Bf1, Bf5, World War Z, Call of Duty vs oynadım her şey ultra ayarlarda oynuyorum, sıcaklık maks 72, fps min 85 o da metro da çok zorluyor. 1080p için oluşturdum sistemi zaten ilerde en az 2080 ti takarım uzun süre daha kullanırım diye düşünüyorum.

Metro Exodus, Bf1, Bf5, World War Z, Call of Duty vs oynadım her şey ultra ayarlarda oynuyorum, sıcaklık maks 72, fps min 85 o da metro da çok zorluyor. 1080p için oluşturdum sistemi zaten ilerde en az 2080 ti takarım uzun süre daha kullanırım diye düşünüyorum.
Benim oynayacağım oyunların aynısı o yüzden alabilirim. Herhangi darboğaz olan bir yer oldu mu?
Birde teker teker sorular soruyorum biraz sıkmış olabilirim ama kusuruma bakma.

Yok tabii ki yardımcı olurum ne istersen sorabilirsin. Ben Intel - Nvidia ikilisini her zaman daha performanslı bulduğum için böyle bir sistem oluşturdum.
Ama yayın render vs çoklu işlem gücü gerektiren işlemci için en az 3700x + 2080 li sistem toplarsan daha performanslı olabilir. Değerlendirmeye alabilirsin 👍

Yok tabii ki yardımcı olurum ne istersen sorabilirsin. Ben Intel - Nvidia ikilisini her zaman daha performanslı bulduğum için böyle bir sistem oluşturdum.
Ama yayın render vs çoklu işlem gücü gerektiren işlemci için en az 3700x + 2080 li sistem toplarsan daha performanslı olabilir. Değerlendirmeye alabilirsin 👍
Öyle çok yük bindirecek kadar bir Render yapmayacağım. Ama ilerde olursa I9 9900K takmayı düşünebilirim. BF5 Drop yiyor mu ?

Bence işlemciyi şimdiden yüksek al 9900k olarak çünkü ekran kartını daha kolay elden çıkarıp yüksek model ile upgrade edebilirsin. Bf5 1 kere drop oldu o da patlama alanında çok kısa süreliğine. Zaten Gpu %99 Cpu % 50 civarlarında dolaşıyor her şey ultra Dx12 ve Rtx On ayarlarda bende.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı