RTX 2070 ve Ryzen 5 2600X Sistem Düşük FPS Sorunu

Wynex

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar,

Sistemim;
  • MSI RTX 2070 Gaming Z
  • Ryzen 5 2600X
  • MSI B450 Gaming Plus
  • G.SKILL Aegis 16 GB DDR4 3000MHz (8x2)
  • Silverstone Essential Series 650W +80
  • Adata 120 GB SSD
  • WD Blue 1 TB HDD
  • LG 25UM58-P 60 Hz 2560x1080 Monitör
PUBG'de ayarlarımı ultra 1080p yaptığımda 120-130 FPS alıyorum, ayarlarımı very low 1080p yaptığımda da hemen hemen aynı FPS'i alıyorum.

Ayriyeten Sanhok haritasında Bootcamp'e atlarsam paraşütteyken FPS 40-50'ye kadar düşüyor, indikten 1-2 dakika sonra FPS kendini toparlıyor.

1080p ultra ayarlar ile bir fotoğraf;

ultra.jpg

1080p very low ayarlar ile bir fotoğraf;

verylow.jpg

1080p ultra ayarlar ile %65-90 arası GPU kullanımı gidiyor geliyor %90 nadir oluyor.
1080p very low ayarlar ile %30-40 arası GPU kullanımı gidiyor geliyor.

Şimdi şöyle bir şey var i5 9600K işlemciye geçin 1080p için diyenler var, %40 GPU kullanımını %100'e çıkartacak mı i5 9600K işlemci?
Eğer öyleyse anında alacağım.

144Hz monitör satın almak istiyorum ve 144 FPS üstüne çıkamadığım için alamıyorum, yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar..

Açık giriyorum.

Benim bildiğim GTA 5'in de optimizasyonu bozuk, forumda GTA 5 GPU kullanımı Sorunu başlığı altında bir sürü konu görmüştüm, eski sistemimde de GPU kullanımım %100 değildi 1060 i5 7400.

1080p ve ayarlarım bu şekilde böyle bir sonuç aldım.

Eki Görüntüle 354426 Eki Görüntüle 354427 Eki Görüntüle 354428
GTX 1080 2133MHZ RAM İ7 6700 H110M sistemle ben 80FPS alıyorum 1080P'de bu ayarlarda kardeşim nerede eksiğim var hala cözemedik .

Hocam evet anlıyorum, PUBG özürlü bir oyun, optimizasyonu bozuk bir oyun tamam orda hemfikiriz de 2070 ekran kartına sahip very low ayarlarda benim FPS'imden yüksek FPS alan nasıl yapıyor merak ettim kısım orda.

Onlara gelince PUBG sıkıntısız, bana gelince PUBG özürlü mü oluyor?

GTX 1080 kullanan arkadaşınız ile kartları değişin. Hangi sistem daha iyi FPS verirse ya işlemciden yada ekran kartından tespit edebilirsiniz düşünüyorum. Seneye belki bu oyunda kalmaz. Bir oyun için bütçenizde değişiklikler yapmak size kalmış. Çok merak ettim indirimde alıp bende kontrol edeceğim.

İşlemci darboğaz yapıyo işlemci kendini kısıtlıyor gibi bir durum var amd den anlamam sebebini bilmiyorum
İşlemci darboğaz yapsa %100 kullanım sağlardı hocam, o da yok.
Rica etsem ssengineyi kapatıp bir daha denermisiniz.
Deneyeceğim atacağım hocam fakat 2 saat sonra, bir kaç işim var halledip atacağım.

PUBG optimize bir oyun değil, tabi ki ayarları da very low gibi bir seçeneğe aldığınızda da aslında ekran kartınızın daha az kullanılmasına sebep oluyorsunuz, bu da ekran kartının boost frekansının altına düşmesine sebep olabilir. Benzer ekran kartları ile eşdeğer intel işlemcilerde benzer FPS değerlerini alıyorlar. G-Skill Flare X 3200MHZ kit ve işlemci OC işlemi ile daha canlı bir FPS alabilirsiniz belki. Ancak %10-15 arası değişiklik gösterecektir.
PUBG için kendi sistemimle optimum performansı aldığım ayarları paylaşıyorum.
PUBG optimum ayarlarım.JPG

MSI Afterburner programında GPU usage monitoring diye bir kutucuk var bunu işaretleyince GPU kullanımında iniş çıkışlar sabitleniyor Belirli sabit bir % ile çalışıyor. Bendede benzeri sorunlar mevcut
Bu kutucuk işaretleyince sabitleniyor GPU fakat %90 larda degil %30 larda sabitleniyor. Bunu %90 a sabitleye bilirsek belki bi iyileşme sağlanır anlayan varsa daha detaylı açıklama yaparsa sevinirim.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı