RTX 2070 vs 1650 Ti

Biliyorum başlık garip biraz ama gerçekten bu sorunun cevabını arıyorum bir manada :) şimdi, laptop araştırırken iki farklı seçenekle karşılaştım genel olarak. Şimdi ilk seçenek, giriş seviye Acer Nitro 5 (1650 Ti-Ryzen 4600H) gibi bir PC almak var bir de GameGaraj fenix(i7-10750H RTX 2070) gibi yüksek bir bilgisayar almak var. Mantığım şunu diyor, Fenix'i alayım daha fazla sene götürsün beni böylelikle hem geçirdiğim sene uzadığından fiyatı seneye oranla yükselmeyecek hem de çok daha güzel oyun-iş keyfi alacağım. Bir laptopun ömrü nedir sizce ki böyle bir oyuncu laptopun;
1: Hem oyunları oynayabilme konusunda, mesela orta-yüksek ayarlarda kaç sene oynatır 2070 ve 1650 Ti?
2: Hem de parçalar yanana, lehimler sökülene kadar kaç sene gider? Tabi bilinmez de bazı tecrübeler vardır sonuçta.
Not: En az 4-5 sene masaüstü kullanmayacağım.
Nitro 5'in heatsink ve bakır borularının tasarıımı kronik olarak işlemcinin çok ısınmasına sebep oluyor. RTX 2070 orta ayarlarda bir masaüstü bilgisayara geçene kadar götürür büyük ihtimalle.

Biliyorum başlık garip biraz ama gerçekten bu sorunun cevabını arıyorum bir manada :) şimdi, laptop araştırırken iki farklı seçenekle karşılaştım genel olarak. Şimdi ilk seçenek, giriş seviye Acer Nitro 5 (1650 Ti-Ryzen 4600H) gibi bir PC almak var bir de GameGaraj fenix(i7-10750H RTX 2070) gibi yüksek bir bilgisayar almak var. Mantığım şunu diyor, Fenix'i alayım daha fazla sene götürsün beni böylelikle hem geçirdiğim sene uzadığından fiyatı seneye oranla yükselmeyecek hem de çok daha güzel oyun-iş keyfi alacağım. Bir laptopun ömrü nedir sizce ki böyle bir oyuncu laptopun;
1: Hem oyunları oynayabilme konusunda, mesela orta-yüksek ayarlarda kaç sene oynatır 2070 ve 1650 Ti?
2: Hem de parçalar yanana, lehimler sökülene kadar kaç sene gider? Tabi bilinmez de bazı tecrübeler vardır sonuçta.
Not: En az 4-5 sene masaüstü kullanmayacağım.
2070 ile seneler boyunca dayanırsın.
Ayrıca satıcısı gamegaraj, bana kalırsa al keyfini çıkar. Aç bir kenardan dlss'yi, aç ray tracing'i al çekirdeğini oyna hikayeli oyununu.

Nitro 5'in heatsink ve bakır borularının tasarıımı kronik olarak işlemcinin çok ısınmasına sebep oluyor. RTX 2070 orta ayarlarda bir masaüstü bilgisayara geçene kadar götürür büyük ihtimalle.

Nitro serisindeki sorun önceden vardı. Kasa yenilendi. Artık kronik sorunlu model üretilmiyor.

Ben olsam Asus ROG alır geçerdim.

Aradaki farka çok daha düşük bir ekran kartı, bilemedim..
Ne zaman alacaksın bilmiyorum ama 3060 beklenebilir.
Bekleyebilirim duruma göre, bu ay tanıtılsa bize de haziranda gelir umarım.
2070 ile seneler boyunca dayanırsın.
Ayrıca satıcısı gamegaraj, bana kalırsa al keyfini çıkar. Aç bir kenardan dlss'yi, aç ray tracing'i al çekirdeğini oyna hikayeli oyununu.
Tam da bu sebeple için açtım konuyu :D Ama gönlüm de bir yandan diyor ne gerek var 12 13K maliyete
Fenix kalitelidir. İki marka da kalite olarak iyidir.
Eğer render alacaksanız ve işlemci sizin için önemli ise Acer ama render yapmam veya yaparsam bile ekran kartı üzerine olur derseniz fenix.
Fenix'e içim ısındı. GameGaraj'da da gelecek görüyorum, hissediyorum daha doğrusu. Render ile pek işim olmaz bilgisayarı yük altında ya oyun oynarken ya da belki ilerde yapay zeka algoritmalarında kullanacağım.

Son düzenleme:
Öyle bir olay yok. Yanlış bilgi vermeyin veya Casper ile karıştırmayın.
Asıl siz yanlış bilgi vermeyin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı