RTX 2070 vs RTX 2060 Super

recoman

Centipat
Merhaba arkadaşlar. Öncelikle RTX 2070'li bir sistem toplamayı düşünüyordum. Fakat 2K bir monitöre bütçem yetmiyor. 144Hz 1ms olan 1080p bir monitör sıkıntı yaratır mı? Yaratırsa neden yaratır? Açıklarsanız sevinirim. Bir de 2060 super alsam daha mı iyi performans alırım? Şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Lütfen nedenini de yazınız bende aynı konuyu acicaktim arkadasimiz sağolsun açmış konuyu cevap yazan değerli arkadaşlarımız lütfen nedenini veya detayını yazınız sadece model vermeyiniz niye o orası önemli

Merhaba arkadaşlar. Öncelikle RTX 2070'li bir sistem toplamayı düşünüyordum. Fakat 2K bir monitöre bütçem yetmiyor. 144Hz 1ms olan 1080P bir monitör sıkıntı yaratır mı? Yaratırsa neden yaratır? Açıklarsanız sevinirim. Bir de 2060 Super alsam daha mı iyi performans alırım? Şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim.

1080P ise 2070'i tercih etmeyin ama 2060'ı da tercih etmeyin. Nedenini söyleyeyim öncelikle 1080P'de 2070 darboğaz yapabilir. 2060'ı RTX özelliği açılınca 30FPS oynamak istiyorsan alabilirsin ayrıca 2060 çok ısınıyor. Witcher3 Ultra'da 78 derece falan olur fakat RX 5600XT hem 2060'dan daha performanslı hem daha ucuz. Hem de daha serin yani 65-70 derece falan görürsünüz Witcher3 Ultra'da. Ben kendi oynadığım oyunlarda 60'ı geçmedi daha bir sorunu da yok. Yazılımsal veya donanımsal mükemmel bir kart.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer 1080p oynayacaksanız RTX 2060 Super ve RTX 2070 neredeyse aynı performansı veriyorlar. İki GPU arasındaki fark 2K'da bile neredeyse aynı , Fark sadece 4K'da belirgin oluyor oda ortalama 5 FPS kadar. Bence tercihiniz RTX 2060 Super olmalı. Aşağıya link bırakıcam oradan değerlere bakabilirsiniz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Merhaba arkadaşlar. Öncelikle RTX 2070'li bir sistem toplamayı düşünüyordum. Fakat 2K bir monitöre bütçem yetmiyor. 144Hz 1ms olan 1080p bir monitör sıkıntı yaratır mı? Yaratırsa neden yaratır? Açıklarsanız sevinirim. Bir de 2060 super alsam daha mı iyi performans alırım? Şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim.
2060s ve 2070 arasında 3-4fps var genel olarak. 2070'in cuda çekirdek sayısı daha fazla.Aralarında çok fiyat farkı varsa 2060S almak daha mantıklı. Ayrıca bence iki kart da 2k oyun için yetersiz. (Tabi oynayacağınız oyuna bağlı) mesela Metro Exodus'u 1080p en yüksek grafiklerde ray tracing ile oynarsanız 50-55 fps, hatta bazı sahnelerde 40fpslere kadar düşebilirsiniz. Soğutma konusuna gelirsek de 2060-2070 ısınıyor diye bir şey yok. Aldığınız marka/modelin soğutma bloğuna,fan sayısına yapısına göre değişir. Nvidia ekran kartlarında çoğu modelin 75 dereceleri çok zor geçtiğini söyleyebiliriz hatta. Kendim asus rog strix rtx 2070 kullanıyorum şuana kadar 70 dereceyi geçtiğini neredeyse görmedim.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı