RTX 2070'li Kasa Toplama

asd360

Hectopat
Uzun zamandır bir kasa toplamak istiyordum. Son bilgisayarımı 2012 de almıştım ve laptoptu.
Geçen gün indirimden MSI Armor RTX 2070 ve MSI Z370-A Pro model anakart aldım. Bütçemi hayli sarssa da bir yola girdik artık :)

Geriye kalan parçaları toplamam için yardımınıza ihtiyacım var. Uzun zamandır güncel teknolojiden uzağım.

RAM: HYPERX Fury 8 GB DDR4 3200 MHz HX432C18FB2/8 RAM olarak bu linkteki ürünü seçtim. 2 adet alacağım. Fakat anakartın sitesinde /8 değil de /16 olarak yazıyor. RAM'in GB'ı dır diye tahmin ediyorum. Bir problem yaşamam değil mi?

İşlemci: Intel i5 9400-F modeli düşünüyorum. Kutunun içinden fan çıkıyor mu? Çıkmıyorsa da 100-150TL'yi aşmayacak bir F/P ürünü önerisine muhtacım.

SSD: Laptobumda kullandığım Samsung Evo 860 mSATA SSD'im var. Bunu kullanmayı düşünüyorum. Fakat anakartta slotu yok herhalde. MSATA to SATA III converter ile kullanabilir miyim? Önerebileceğiniz ucuz böyle bir converter var mı?

PSU ve KASA: Bu konuda herhangi bir fikrim yok. En ucuz ve işlevsel olması önemli. Görünüşüne takılmam kasanın.

Düşündüğüm ve önerebileceğiniz parçalarda görünüşe "hiç" önem vermiyorum. Işıklı mışıklı olması umrumda değil. Önemli olan fiyatları. Zaten bütçemi yeterince sarstım. Herhalde bir parça atlamadım. Bir tek Wi-Fi için bir adaptör lazım sanırsam. Online-FPS oynadığım için sıkıntı çıkarmaması önemli.

Değerli görüş ve önerileriniz için şimdiden teşekkür ediyorum.
Herhalde yardım edecek biri yok :)

Son düzenleme:
RAM konusunda sorduğunuz soruyu anlamadım. Ama anakart 16gb ram destekliyor, merak etmeyin.

i5 9400f'nin içinden stok fan çıkıyor, kullanabilirsiniz.

SSD dönüştürücüsü hakkında bir fikrim yok.

Kasa ve PSU tarafında önerilerim bunlar.

9400F ile RTX 2070 kullanmak saçmalık. Darboğaz kaçınılmaz. Hem Z370 almışken 9600K düşünmelisiniz. Sonuçta Overclock'a açık bir anakarta Overclock'a kapalı işlemci mantıklı olmaz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı