Çözüldü RTX 2070S FPS düşüklüğü

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

Mr. A

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar herkese merhabalar. Bundan 2 hafta önce kadar yeni sistem topladım. İşlemci 3700X ve ekran kartı da Gigabyte 2070 Super Windforce (OC)... Ne yazık ki, AC Origins oyununda 60 FPS'den aşağı düşmezken, dünden beri 45-50 civarlarında seyrediyorum. Görüntüyü zorlayacak olan şehir içi temalar vesaire de de 60 FPS altına düşmezken şimdi bu seyirde FPS alıyor olmam bir sıkıntı mı var, dedirtti. Yardımcı olabilir misiniz, FPS noktasında ne yapabilirim?

Çözüm
DDU ile sorun yaşayan çok kişi görmedim ben. Aşağıdaki rehberdeki adımları teker teker uygularsanız sorun yaşamazsınız. Bir de WHQL imzalı en yeni sürücüyü kurup deneyin.

En yakın zamanda monitör al hocam ama ikinci el öneririm. Sıfır alırsan satarken zarar edersin. Çiziksiz olsun bir de çalıştığına dair bir kanıtlı ilanlara bakabilirsin. Paran yok ise 1080P 75HZ olanlar 400TL gibi fiyatlardan bulunabiliyor. Sonra 2K 144HZ alırsın. Ben GTX960'a 2K alacağım geleceğe yatırım.

Sonradan FPS düştüyse yazılımsal sorun var. DDU ile driver temizleyip kurun, Diğerlerini güncelleyin vs..

Eski bilgisayarımda DDU kullandığımda pek de iyi tecrübelerim olmadı. Ama yine de denemeye değer... Tavsiye için teşekkürler...

DDU ile sorun yaşayan çok kişi görmedim ben. Aşağıdaki rehberdeki adımları teker teker uygularsanız sorun yaşamazsınız. Bir de WHQL imzalı en yeni sürücüyü kurup deneyin.

Çözüm
En yakın zamanda monitör al hocam ama ikinci el öneririm. Sıfır alırsan satarken zarar edersin. Çiziksiz olsun bir de çalıştığına dair bir kanıtlı ilanlara bakabilirsin. Paran yok ise 1080P 75Hz olanlar 400TL gibi fiyatlardan bulunabiliyor. Sonra 2K 144Hz alırsın. Ben GTX960'a 2K alacağım geleceğe yatırım.

Sonradan FPS düştüyse yazılımsal sorun var. DDU ile Driver temizleyip kurun, diğerlerini güncelleyin vs.

Arkadaşlar çok teşekkür ederim. Çöl temasının olduğu mekanlarda az önce ortalama 60-65 FPS alıyorken şu an 110-120 alıyorum. Zorlayan grafiklerin olduğu şehir içi alanlarda ise önceden ortalama 48 FPS alırken şu an ortalama 80 FPS alıyorum. Sorun çözülmüştür. Yardımcı olan arkadaşlara çok teşekkürler. Bu konunun çözüldüğünü nasıl belirtebiliyoruz, onu da söylerseniz harika olur.

Çözüme gelince, yukarıda da bahsedildiği gibi öncelikle DDU'yu kurdum. İndirme linkini ise Technopat üzerinden takip ettim. Yine bahsedilen adımları takip ettim. En son sürücüyü indirdim ve bu sonucu aldım.

Burada bu çözümü uygulayacak arkadaşlara ufak bir ipucu yaşadığım sıkıntıya dair. Sürücüyü kurduktan sonra Windows bildirim gönderiyor. Bu bildirimleri kabul ederseniz ekran kartı sürücüsü kuruyor. Oysa ki eski sürücüyü kurduğundan sıkıntı yaşamama da sebep oluyor. Şu an en güncel sürücü 451.67 iken 432.00'ı kurdu az önce mesela... Buna dikkat edin, sürücüyü siteden kendi elinizle kurun.

İlginç olanı ise işlemcimin (3700X) TDP değeri 65W olmasına karşın ve benim de genellikle 62-63W güç kullandığımı görmeme karşın, ekran kartı güncellemesinden sonra 71-72W kimi zamanda 80W'ı görmem oldu. Sıcaklık değerleri normal, 62-68 arası. Fakat yine de bu W artışı normal mi bilemiyorum. Bilgilendirirseniz sevinirim. Tekrardan teşekkürler...

Geri
Yukarı