Çözüldü RTX 2070S FPS düşüklüğü

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

Mr. A

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar herkese merhabalar. Bundan 2 hafta önce kadar yeni sistem topladım. İşlemci 3700X ve ekran kartı da Gigabyte 2070 Super Windforce (OC)... Ne yazık ki, AC Origins oyununda 60 FPS'den aşağı düşmezken, dünden beri 45-50 civarlarında seyrediyorum. Görüntüyü zorlayacak olan şehir içi temalar vesaire de de 60 FPS altına düşmezken şimdi bu seyirde FPS alıyor olmam bir sıkıntı mı var, dedirtti. Yardımcı olabilir misiniz, FPS noktasında ne yapabilirim?

Çözüm
DDU ile sorun yaşayan çok kişi görmedim ben. Aşağıdaki rehberdeki adımları teker teker uygularsanız sorun yaşamazsınız. Bir de WHQL imzalı en yeni sürücüyü kurup deneyin.

Arkadaşlar herkese merhabalar. Bundan 2 hafta önce kadar yeni sistem topladım. İşlemci 3700X ve ekran kartı da Gigabyte 2070 Super Windforce (OC)... Ne yazık ki, AC Origins oyununda 60 FPS'den aşağı düşmezken, dünden beri 45-50 civarlarında seyrediyorum. Görüntüyü zorlayacak olan şehir içi temalar vesaire de de 60 FPS altına düşmezken şimdi bu seyirde FPS alıyor olmam bir sıkıntı mı var, dedirtti. Yardımcı olabilir misiniz, FPS noktasında ne yapabilirim?
İşlemcin kaç derece ve ekran kartın ? Çünkü işlemci çok ısınan bir model ve kaç derece önemli ?

Son düzenleme:
Arkadaşlar, öncelikle teşekkürler... Sıcaklık değerleri hakkında şundan bahsedeyim. İşlemci, havalardan ötürü gündüz 70 derecelerde geziyor ortalama olarak. Bazı zamanlar 80 dereceyi görse de 80 derece stabil olarak kalmıyor. Ekran kartı ise kimi zaman 60 dereceyi görse de 55 derecede geziyor ortalama olarak (RivaTuner programı ile baktım). Gece vakti bu ısılar elbette düşüyor. İşlemci 62-63 derecelerde gezerken, ekran kartı 49-52 derecelerde oluyor.
Üstteki etiketler umarım doğru değildir. O işlemciyle B450M-A PRO Max kullanmak hiç verimli değil.

Bir virüs girmiş olabilir. Ya da arkada açık duran bir program kaynak tüketiyordur.

Katılıyorum ama maalesef... Birtakım sebeplerden ötürü acil olarak almak zorunda kaldım. İşlemciyi 4 pin besliyor. Bu bir sıkıntı doğurur mu bilmiyorum ama 65W TDP değerine sahip bir işlemci de sıkıntı doğacağını da pek zannetmiyorum açıkçası... Önerin ve tavsiyen varsa alırım ama... Ek olarak, arka plan uygulamalarını elden geldiğince kapatıyorum. Sadece Steam açık bu sıralar. Ama önceden Steam açıkken de bir düşüklük almıyordum. Virüs de herhalde girse girse Türkçe yama attığım içindir diyeceğim ama yama dosyasında rastlamadım tarattığım da... Tekrardan teşekkürler...
Son bir şey söyleyeyim. Monitör 1440X900 çözünürlükte eski VGA girişli bir monitör. Bunun sıkıntı çıkaracağını pek zannetmiyorum ama yine de burada bulunsun.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı