RTX 2070S sistem FPS kaybı

Skygge

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar, bilgisayarımda yavaşlama ve oyunlarda FPS kaybı yaşamaktayım. 2 gün öncesine kadar böyle bir problemim yoktu. Bilgisayarı kapadım ertesi gün açıp oyuna girdim ve normalde 200 FPS aldığım oyundan değişken olarak 25 ila 45 FPS almaya başladım. Başta belki driver sorunu olduğunu düşünsem de bilgisayarımda da yavaşlama söz konusu. Yine de bilgisayarıma format attım. Ancak formattan sonrada değişen bir şey olmadı. Bana problem donanımsal geliyor ancak emin olamıyorum. İşlemci için Prime95 programını kullandım. Herhangi bir hata vermedi. Daha önce birkaç defa Memtest uygulamasını RAM için kullandım. RAM'lerimde de sıkıntı çıkmadı ki yakın zamanda kullandım. Konuyla ilgili yardımcı olabilecek olan varsa çok sevinirim.

Bilgisayar özellikleri:
Intel i7 6700 işlemci.
MSI Z170-A GAMING M3 anakart.
G.Skill 16 GB RAM.
RTX 2070 Super ekran kartı.
480GB SSD.
1TB HDD.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kardeşim emin olamadım ama darboğaz olabilir. Format attıktan sonra da değişmediğine göre bir yere göstersen fena olmaz
Aldığım ilk günden itibaren darboğaz yaşarım diye düşünüyorum çünkü yaklaşık 3 aydır sorunsuz kullanıyorum. Oyunda darboğaz olsa bile pc boştayken yavaşlama olması biraz tuhaf

Aldığım ilk günden itibaren darboğaz yaşarım diye düşünüyorum çünkü yaklaşık 3 aydır sorunsuz kullanıyorum. Oyunda darboğaz olsa bile pc boştayken yavaşlama olması biraz tuhaf
Darboğaz olsa bile hissettirmez, yani çok az miktarda yapar, o da işlemcinin çok kullanıldığı oyunlarda olabilir, İ7 6700 güzel bir işlemci. Siz dediğim gibi GPU, CPU kullanımlarına ve sıcaklık değerlerine bakın, sonra sorunu anlarız.

1080 ti dan bahsediyorsun.Performans olarak arkadaşın kartına yakın.Driverlarda da sıkıntı olabilir.
1080 Ti RTX 2080'e yakın performans gösteren bir kart.
@Skygge Oyun içi işlemci-ekran kartı, RAM kullanımı, sıcaklıklar gibi değerleri paylaşın bizimle. Ekran kartı ve işlemcinin çalışma hızlarını da ekleyin. MSI Afterburner kullanabilirsiniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı