RTX 2070S sistemde mavi ekran hatası

İşletim sistemi
Windows 10

yagizefe

Decapat
Daha fazla  
RAM
G.Skill Ripjaws CL18 3600MHz
SSD veya HDD modeli
Crucial P5 500GB NVMe - Sandisk Plus 1TB Sata 3
Ekran kartı
Msi Geforce RTX 2070 Super
Anakart
Asus Prime B550M-A (WI-FI)
İşlemci
AMD Ryzen 5 3500X
Merhaba. Çok uzun süredir mavi ekran alıyordum ve depremden sonra bilgisayar ekranında çizikler oluşunca artık bir bilgisayarcıya götürmem gerektiğini düşündüm. Bilgisayarcı 3-4 saat uğraştıktan sonra kesin şekilde RAM sıkıntılı dedi. Bundan önceki açtığım konularda da sürekli donanımsal dendiği için hemen orada yeni RAM alıp değiştirdim. Bilgisayarı alıp kullanmaya başladıktan yaklaşık 6-7 saat sonra yeniden yeter artık mavi ekran aldım. Gecenin bu saatinde gerçekten moralim çok bozuldu asla çözemiyorum neden kaynaklı bir sıkıntı bilmiyorum son bir ümit yazmak istedim. Minidump dosyalarını aşağıya bırakıyorum.

Minidump:

@KojiroHyuga04 Merhaba yardımcı olur musun.

Son düzenleme:
Sandisk olan SSD'yi sistemden komple sök.
Diğer SSD için varsa FW upadate yap. Yok ise Sandisk SSD'yi söktükten sonra sistemi test et.
Eğer tekrar mavi ekran alırsan diğer SSD'yi de sök. Kısaca sistemde hiç bir SSD kalmasın.
Sonra test amaçlı SSD veya HDD al ve temiz bir Windows kurulumu yapıp sistemi test et ve sonuçları bildir :)

SanDisk olan SSD'yi sistemden komple sök.
Diğer SSD için varsa FW upadate yap. Yok ise SanDisk SSD'yi söktükten sonra sistemi test et.
Eğer tekrar mavi ekran alırsan diğer SSD'yi de sök. Kısaca sistemde hiçbir SSD kalmasın.
Sonra test amaçlı SSD veya HDD al ve temiz bir Windows kurulumu yapıp sistemi test et ve sonuçları bildir :)

Efendim mavi ekran alırsam mı sökeyim? Yoksa şimdiden sökeyim mi?

Şimdiden sök. Ama dediğim şekilde yaparak.
Efendim söktüm umarım mavi ekran tekrar gelmez korkuyla bekliyorum. :)

Hocam eski konularda da söylenen şey hatanın ya diskte ya da RAM kaynaklı olmasıydı. Ben şimdiden yeni disk alacağım. Umarım tekrar mavi ekran almam. :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Eski konular farklı sizin konu farklı. Ben ezbere üstün körü cevap vermiyorum. Disk kaynaklı yüksek ihtimal. Tabii o şekilde de yapabilirsin. Son durum hakkında mutlaka geri bildirim yapın buraya :)
Hocam ben yeni SSD aldım ve okumadı tekrar tekrar denedin gözükmüyordu. En son anladım ki benim sata kablosu bozukmuş yeni sata kablosu takınca SSD gözükmeye başladı. Eski sata kablom bozuk galiba. Yeni sata kablosu ve eski diskimi takıp deneyim mi ?

Merhaba. Sabah işe giderken bilgisayarımı açık bırakmıştım test etmek için. Akşam işten geldiğimde 6.30'da bilgisayar başına oturdum. Ekranda sadece fareu hareket ettirebiliyordum ve başka hiçbir şeye tıklayamıyordum. Görev çubuğuna geldiğimde yüklenme ifadesi çıkıyordu fareta ve başka hiçbir şey yapamadım. Control-alt-delete yaptığımda bir şey olmadı. Biraz mavi ekran almayı bekledim. En son siyah ekrana geçti ve sadece fare vardı. 20 dakika bekledikten sonra zorla kapatıp açmak zorunda kaldım. Sebebi nedir sizce?
Eski diskimi takmamıştım.

İki kere mavi ekran hatası aldım. :(

Minidumplar:

Tekrak.
Minidump:

Son düzenleme:
Son düzenleme:

Geri
Yukarı